TIXIK.cz » Města » Zrenjanin

Zrenjanin - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zrenjanin: Hlídač pokojů
Zrenjanin Mapa Mapa hotelů Zrenjanin

ZrenjaninZrenjanin

Související témata

Satelitní mapa Zrenjaninu, Tipy na výlety poblíž Zrenjaninu, Autopůjčovny v Zrenjaninu, Zrenjanin: Fotografie

Doporučené hotely Zrenjanin


Zobrazit všechny »


Zrenjanin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zrenjanin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zrenjanin a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:35:29, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
levno
dobrá dostupnost
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 45.3836, 20.3819
Nadmořská výška: 80 m
Vzdálenost do hlavního města: Bělehrad, 73 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:44:11

Zrenjanin: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202011-08-24 10:22:56
Zrenjanin je největší město v Banátu a šesté největší město v Srbsku . Je hlavním měste Středně-Banátského regionu a obývá jej přibližně 80 000 obyvatel. Zrenjanin se nachází 70 km severně od hlavního města Bělehrad .

Přestože lokalita byla osídlena mnohem dříve, první zmínky o městě pocházejí z roku 1326. Jeho původní název byl Bečkerek. Později byl přejmenován na Petrovgrad na počest krále Petra I. a v roce 1946 byl přejmenován na počest Zarka Zrenjanina. Hrdiny z období protinacistického odboje. Roku 1326 se město stalo majetkem srbského knížete Stefana Lazareviče. Do roku 1551 město ovládalo Uhersko. Roku 1551 bylo území dobyto osmanskou armádou kterou vedl Mehmed paša Sokolovič somanský státník srbského původu. Místní Srbové mu pomohli při dobývání města a proto se jim odměnil tím že tam vybudoval později mnoho krásných budov. V roce 1716 byl Bečkerek dobyt habsburky. Do tureckých rukou padl ještě jednou v roce 1788 - 1789 za habsbursko - osmanské války. V roce 1807 postihl Bečkerek veliký požár, který zničil téměř celé město. Státní úřady se přestěhovaly do města Nagyszentmiklós až do rekonstrukce potřebných budov v roce 1820. Nastalo oživení města, vybudovalo se divadlo , radnice , tělocvična a justiční palác . Během revoluce v letech 1848-1849 bylo hlavním městem Vojvodiny. Koncem 19. století bylo město převážně obýváno Maďary, Srby a Němci. Po první světové válce se Bečkerek stal součástí Království Srbů, Chorvatů a Slovinců.

V centru města Zrenjanin naleznete řadu staveb v okázalém novobarokním stylu, Národní muzeum , románskou katedrálu , secesní Dunderski palác, Synagogu Zrenjanin, barokní kostel Vavedanska a kostel Uspenska. Zajímavá je radnice a ulice krále Alexandra. V budově Národního muzea Zrenjanin je situována turistická informační kancelář.

Města a obce v okolí

ZrenjaninNovi Bečej (30km)Stara Pazova (48km)