TIXIK.cz » Města » Nizozemsko » Zeeland » Zoutelande

Zoutelande - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zoutelande: Hlídač pokojů
Zoutelande Mapa Mapa hotelů Zoutelande

ZoutelandeZoutelande

Související témata

Největší města v Nizozemsku, Satelitní mapa Nizozemska, Penziony v Zoutelande, Zoutelande: Fotografie

Doporučené hotely Zoutelande


Zobrazit všechny »


Zoutelande: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zoutelande Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zoutelande a doprava, Bankomaty
Pláž ZoutelandePláže0.5km
MeerpaalKempy1km
JanseKempy2km
Westkapelle BeachPláže5km
DishoekKempy5km
Imkerij PoppendammeMuzea5km
WesthoveKempy6km
Hof DomburgKempy6km
Stichting AntropodiumMuzea8km
Pláž VlissingenPláže7km
Marie Tak Van Poortvliet MuseumMuzea7km
Stichting Verrekijker Museum MiddelburgMuzea9km
Zeeuws MuseumMuzea9km
Zeeuwse MuseumstichtingMuzea9km
Historama Abdij MiddelburgMuzea9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:02:56

Zoutelande je vesnice a známé přímořské letovisko v Nizozemsku. Je součástí městské oblasti Veere, která se nachází na původním ostrově Walcheren v provincii Zeeland na jihozápadě země. Zoutelande se nalézá mezi vesnicemi Dishoek a Westkapelle. Příjezd do Zoutelande je možný od Rotterdamu směr Zierikzee, Vlissingen, Koudekerke a Zoutelande nebo z Bredy směr Brgen op Zoom, Goes, Vlissinigen, Koudekerke. Z Belgie je to směr Breskens, trajektem do Vlissingen, dále do Koudekerke a pak Zoutelande. Z Velké Británie trajektem do blízkosti Vlissingenu. Možné je i vlakové spojení. Denně jezdí vlak z Schipolského letiště u Amsterodamu do Middleburgu, pak autobusem do Zoutelande.

Historie a současnost

Původně byl Zoutelande zemědělská vesnice, později, asi od poloviny 19. století se charakter vesnice začal měnit na turistický resort. Turistický průmysl je nyní pro Zoutelande důležitý zdroj existence. Spolu s plážemi Dishoek a Westkapelle se tato oblast nazývá „Zeelandská Riviera“. Zoutelande je jedno z nejvíce navštěvovaných letovisek na Zeelandu a jedno z mála v Nizozemsku, které má pláže orientované na jih. V Zoutelande se mnoho možností ubytování - hotely, studia a apartmány, kempy apod. Většina turistů přijíždí z Německa, ale příležitosti k rekreaci využívají i ostatní národnosti. Také zde najdete půjčovny kol, plážové vybavení, obchody a bulváry. Ideálním místem pro nákupy, posezení na terasách a procházky je Langstraat. Zoutelande je známý i mezi holandskými malíři. Je vyhledávané a ceněné zejména kvůli nebi nad Zoutelande a Zeelandem. Říkají, že odraz slunce na vodě barvy nebe ještě více zvýrazní a jsou více zářivé a jasné než kdekoli jinde.

Památky, kultura

Kostel s věží v Zoutelande patří reformátorské církvi. Najdete zde fragmenty gotických cihel ze 13. století. Kolem roku 1500 byl kostel přestavěn na radnici. Ale v roce 1573, během osmdesátileté války, byl zase navrácen do původního stavu. Mnoho lidí se domnívá, že věž a kostel dostaly svůj původní tvar kolem 1738. V roce 1950 zde byla provedena rekonstrukce. Farnost kostela je spojena legendou o svatém Willibrordovi a studni. Willibrordova studna pocházela ze 16. století a legenda praví, že v ní byla léčivá voda. Naneštěstí původní studna se ztratila v moři během výstavby současné hráze v šedesátých letech 19. století. Kvůli výstavbě se moře posunulo o něco do vnitrozemí a zanikla nejen studna,a le i část Zoutelande. Proto také kostel, který stával v centru Zoutelande, stojí dnes na patě hráze. V roce 1984 zde byla vybudována nová studna jako připomínka legendy. Větrný mlýn v Zoutelande pochází z roku 1722, je cihlový a má kruhový půdorys. Válečné muzeum - Bunkermuseum Zoutelande je umístěné ve vojenském bunkru. V okolí Zoutelande se nachází dva bunkry. Jeden z nich sloužil k pozorování, nachází se jižně od Zoutelande a má skvělou pozici s excelentním výhledem na pláže a ústí řeky Scheldt, ale také nad celý Walcheren. Druhý bunkr měl místo pro 20 lidí. Tato bunkry byly vybudovány jako součást tzv. „Atlantikwall - Atlantský valu – německé obranné linie, která se táhla od North Cap až po francouzsko-španělské hranice v Biscayském zálivu. V Zoutelande je možné navštívit také Muzeum loutek a kostýmů.

Pláže, příroda

Zoutelande má nádherné čisté pláže, dlouhé až 5km. Jsou chráněné vysokými dunami a obrácené na jih, většinou je tu o dva stupně tepleji než v ostatních přímořských resortech. Najdete tu vše, co očekáváte od ideální dovolené u moře. Okolí Zoutelande je skvělé místo pro dlouhé procházky. Nádherná stezka pro pěší začíná přímo v Zoutelande a pokračuje do Vlissingen. Uvidíte typickou venkovskou krajinu oblasti Walcheren. Cesty na pobřeží jsou příjemné, jsou chráněné před větrem písečnými dunami z jejichž hřebenů získáte úžasný výhled na moře. Jsou hojně lemované hlohem, což je keř typický pro oblast Walcheren. Na podzim tu můžete spatřit tisíce migrujících ptáků. Kolem Zoutelande a v celé přilehlé oblasti vede také množství pohodlných cyklotras. A naleznete tu i další sportovní vyžití jako jsou například jízda na koních, plážový volejbal apod. Zoutelande je slunečné místo s plným komfortem pro všechny návštěvníky. Klidný, tichý, útulný a snadno přístupný - to je Zoutelande.


Informace a fakta

GPS: 51.5017, 3.4847
Nadmořská výška: 1 m
Nejbližší letiště: Letiště Rotterdam, 83 km
Nejbližší hranice: Belgie, 14 km
Pobřeží: Severní moře, 12 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 18:52:39

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, pobyty u moře, blízko cyklostezky, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, kemp, zubař, doktor

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zoutelande: Recenze

Zoutelande prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Zoutelande (0km)Biggekerke (2.8km)Koudekerke (5km)Middelburg (9km)Oostkapelle (9km)Vlissingen (9km)Veere (14km)Breskens (13km)Groede (14km)

Webmap: 1 2 3