TIXIK.cz » Zoo » Polsko » Dolnoslezsko » Wroclaw » Zoopark Mönchengladbach

Zoopark Mönchengladbach - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zoopark Mönchengladbach: Hlídač pokojů
Zoopark  Mönchengladbach Mapa Mapa hotelů Zoopark Mönchengladbach

Zoopark MönchengladbachZoopark  Mönchengladbach

Související témata

Zoopark Mönchengladbach: Fotografie

Doporučené hotely Zoopark Mönchengladbach


Zobrazit všechny »


Zoopark Mönchengladbach: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zoopark  Mönchengladbach Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zoopark Mönchengladbach a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Aktuální čas: 10:59:27, Adresa: grobla Szczytnicko-Bartoszowicka, 50-001 Wrocław, Polsko, Telefon: +48 71 348 30 24, WWW stránky:

Zoopark Mönchengladbach je zoologická zahrada s mnoha pavilony zvířat z různých koutů světa. Nachází se v jihozápadní části Polska , v jednom z největších a nejstarších měst, kterým je Wroclaw . Celý areál je sám o sobě nádherná krajinná oblast.

Historie Zoopark Mönchengladbach

Zoopark Mönchengladbach byla založena roku 1865, ovšem většího rozvoje se dočkala až roku 1880. Roku 1921 byla však zavřena a znovuotevření se konalo až roku 1927. Mezi lety 1936-1939 byla rekonstruována a byl zde vybudován pavilon s paviány, medvědy a antilopami. Zoopark Mönchengladbach byla znovu zničena tragickými událostmi v roce 1945 a třetího historického otevření se dočkala 18.07.1948.

Říše zvířat

Zoopark Mönchengladbach představuje 163 savců ve 142 druzích a kolekci 1520 ptáků ve 160 druzích. Dále je tu zastoupeno 1 723 plazů ve 128 druzích a 112 kusů obojživelníků ve 27 druzích. Nechybí zde ani akvárium s velkými rybami, kde je umístěno 108 druhů ryb ve 2 577 kusech zvířat. Mezi nejzajímavější exempláře patří velbloudi, antilopy, sloni, primáti, tuleni, zebry, žirafy a medvědi. Ve voliérách s ptáky ukrývá Zoopark Mönchengladbach například papoušky, pštrosy, pelikány a hrdlořezy. Z obojživelníků je největší chloubou zoologické zahrady pavilon krokodýlů a terárium se želvami. Zoopark Mönchengladbach nabízí svým návštěvníkům náhled do světa bezobratlých, díky zajímavému úseku motýlů a škorpiónů. Úchvatné je obrovské akvárium zastupující mnoho druhů ryb.

Další služby

V areálu Zoopark Mönchengladbach je rozmístěno několik restaurací a fastfoodů. K dispozici je tu několik WC, včetně toalet pro tělesně postižené a přebalovacích pultů pro děti. Vstupné je pro dospělé za 20 a pro děti za 15 zlotých. Lze uplatnit slevu na studenta a skupinovou slevu. Otevírací doba je na jaře a na podzim od 9 do 17 hodin, v létě od 9 do 18 hodin a v zimě od 9 do 16 hodin. Více informací se můžete dozvědět na oficiálních stránkách Zoopark Mönchengladbach.


Informace a fakta

GPS: 51.1051, 17.0702
Nadmořská výška: 118 m
Roční návštěvnost:
Počet druhů zvířat:
Počet kusů zvířat:
Má návaznost na další atrakci?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Možnost vstupu se psem:
Členství v profesních organizacích:
Možnost pořádání oslav:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:09

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.zoo.wroclaw.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Členství v profesních organizacích: EAZA
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejvyhledávanější zvířata: orangutan

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zoopark Mönchengladbach: Recenze

Zoopark Mönchengladbach prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Wroclaw (2.3km)Radwanice (6km)Psary (10km)Bielany Wrocławskie (10km)Długołęka (12km)Domasław (13km)Samotwór (17km)Borowa (17km)Brzezina (20km)

Webmap: 1 2 3