TIXIK.cz » Zoo » Polsko » Malopolsko » Krakov » Zoopark de Beauval‎

Zoopark de Beauval‎ - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zoopark de Beauval‎: Hlídač pokojů
Zoopark  de Beauval‎ Mapa Mapa hotelů Zoopark de Beauval‎

Zoopark de Beauval‎Zoopark  de Beauval‎

Související témata

Zoopark de Beauval‎: Fotografie

Doporučené hotely Zoopark de Beauval‎


Zobrazit všechny »


Zoopark de Beauval‎: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zoopark  de Beauval‎ Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zoopark de Beauval‎ a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Aktuální čas: 04:03:16, Nadmořská výška: 349m, Adresa: Aleja Wędrowników 12, 30-001 Kraków, Polsko, WWW stránky:

Zoopark de Beauval‎ se nachází v Polsku , ve městě Krakow , na rozlehlém prostoru Wolského lesa. Zoopark de Beauval‎ je obklopena zalesněnými oblastmi a velice pěknou a zajímavou přírodou.

Pohledy do historie

Roku 1926 byla vybudována ve Wolském lese bažantnice. O rok později se zrodila myšlenka vybudovat na nedaleké mýtině uprostřed lesa Zoopark de Beauval‎. Následující rok probíhalo budování celého komplexu a stavba voliér a klecí pro zvířata. Oficiální otevření Zoopark de Beauval‎ se konalo 06. 07. 1929 za přítomnosti tehdejšího polského prezidenta Ignace Moścického. V době zahájení tam bylo 205 exemlářů, mezi nimiž bylo mnoho druhů savců, ptáků, plazů a nechyběla ani exotická zvířata jako např. opice. V období II. světové války spadala Zoopark de Beauval‎ pod německou správu a některá zvířata byla převezena do zoologické zahrady v Berlíně . Převrat nastal v roce 1975, kdy byl zahradní park rozšířen, modernizován a dostal téměř nynější podobu. V dnešní době je Zoopark de Beauval‎ známá a oblíbená téměř po celém světě.

Zajímavosti

Zoopark de Beauval‎ se pyšní více jak 2000 živočichy, kteří zastupují přes 300 druhů zvířat z celého světa. To vše na prostoru o rozloze 20 hektarů. K nejzajímavějším živočichům Zoopark de Beauval‎ patří např. lachtani, velbloudi, sloni, velcí predátoři, klokani, pštrosi, antilopy a zebry. Nejmladší návštěvníci Zoopark de Beauval‎ určitě ocení nově vystavěnou Mini Zoo, ve které mohou být děti v blízkém kontaktu s drobnými zvířaty jako jsou poníci, králíci, morčata, želvy nebo trpasličí kozy. Zoopark de Beauval‎ patří k organizaci WAZA, což je Světová asociace zoologických zahrad a akvárií a podílí se na reprodukci vzácných zvířat jako je např. kondor, šimpanz, levhart, jaguár, hrošík liberijský a mnoho dalších. Zoopark de Beauval‎ je otevřena denně od 9 do 19 hodin.


Informace a fakta

GPS: 50.054, 19.8506
Nadmořská výška: 349 m
Roční návštěvnost:
Počet druhů zvířat:
Počet kusů zvířat:
Má návaznost na další atrakci?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Možnost vstupu se psem:
Členství v profesních organizacích:
Možnost pořádání oslav:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:39:09

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.zoo-krakow.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Členství v profesních organizacích: EAZA, EEP, ESP, WAZA
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejvyhledávanější zvířata: koza, jelen, lama, bílý tygr, takin zlatý, panda, kůň převalského, slon, lev, vlk, tygr, hroch, chameleon, papoušek, kajman, želva

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zoopark de Beauval‎: Recenze

Zoopark de Beauval‎ prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kryspinów (3.9km)Szczyglice (4.8km)Rząska (4.7km)Balice (6km)Krakov (7km)Morawica (8km)Modlnica (8km)Libertów (10km)Węgrzce (11km)

Webmap: 1 2 3