TIXIK.cz » Zoo » Česká republika » Ústecký kraj » Ústecko » Zoologická zahrada Ústí nad Labem

Zoologická zahrada Ústí nad Labem - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zoologická zahrada Ústí nad Labem: Hlídač pokojů
Zoologická zahrada Ústí nad Labem Mapa Mapa hotelů Zoologická zahrada Ústí nad Labem

Zoologická zahrada Ústí nad LabemZoologická zahrada Ústí nad Labem

Související témata

Zoologická zahrada Ústí nad Labem: Fotografie

Doporučené hotely Zoologická zahrada Ústí nad Labem


Zobrazit všechny »


Zoologická zahrada Ústí nad Labem: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zoologická zahrada Ústí nad Labem Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zoologická zahrada Ústí nad Labem a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Rajské ostrovyZoo16km
ZOO DěčínZoo16km
Zoopark OsterzgebirgeZoo23km
Zoopark ZelčínZoo46km
Tierpark BischofswerdaZoo52km
ZOO PrahaZoo66km
Zookoutek RadoniceZoo70km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Aktuální čas: 09:08:00, Adresa: Drážďanská 454/23, 400 07 Ústí nad Labem-Ústí nad Labem-Neštěmice, Česká republika, Telefon: 475 503 421, WWW stránky: ,

Členství v profesních organizacích

CBSG
EAZA
EEP
IZE
UCSZ
WAZA

Možnost pořádání oslav

narozeniny
možnost uspořádání svatby

Typ Zoo

zoologická zahrada

Nejvyhledávanější zvířata

aligátor
papoušek
gepard
lachtan
levhart sněžný
lev
medvěd
nosorožec
orangutan
panda červená
slon
surikata
tygr
zebra
žirafa

Jednotlivé místní atrakce

dětské hřiště
dětský vláček
kontaktní zoo
projížďka na poníkovi


Informace a fakta

GPS: 50.6641, 14.0612
Nadmořská výška: 155 m
Možnost vstupu se psem: Ano
Bezbariérový přístup: Ano
Datum poslední aktualizace: 18.10.2012 20:42:52

Zoologická zahrada Ústí nad Labem: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 96Recenze: 215.2.2012 11:45:25, http://www.zoousti.cz
Město Ústí nad Labem se může chlubit zoologickou zahradou, která je častým cílem návštěvníků z nejbližšího okolí, ze vzdálených míst celé republiky i ze zahraničí. V areálu o rozloze 26 ha najdou 952 kusů zvířat z celého světa ve 207 druzích. Za shlédnutí stojí nový pavilon slonů, modernizovaný pavilon velkých šelem, bornejský pavilon ve spodní části ZOO, expozice pro tropické žabky a mnoho dalších. Zahrada je otevřená po celý rok. Je dostupná z centra městskou dopravou, při vlastní dopravě lze parkovat u obou vchodů. Zejména dětem je věnován "Dětský svět" s laminátovými maketami zvířat s tobogány, "Dětská ZOO" - kontaktní místo s vybranými druhy domestikovaných zvířat a "Naučná stezka dinosaurů" s dřevěnými a umělými maketami prehistorických zvířat.
 Aura: 80Recenze: 325.3.2012 18:47:02
Naše ZOO je krásná. Má dva vstupy, které umožňují buď zvolit cestu do kopce nebo z kopce /idelální pro děti/, možnost vyjet od spodního vchodu k hornímu minivláčkem. Postupně probíhá rekonstrukce celé zahrady a stává se z ní čím dál hezčí ZOO, na prohlídku je tedy potřeba více a více času. Mimo prohlídky krásných zvířat je zde spousta možností k posezení, odpočinku, dětské hřiště, dětská ZOO, minigolf, klouzačky. Za pěkného počasí svítí na celou ZOO sluníčko. Za sebe doporučuji velký pavilon s teráriem, je zde spousta plazů a rybiček a je to udělané tak dokonale, že opravdu mám pocit, že budu mít za chvíli hada i pod nohama. Co se týče vstupného, tak průměr.
 Aura: 78Recenze: 62017.2.2012 11:16:21, http://goo.gl/QC3nY
Stará huť u Adamova, kulturní památka umístěná v památkové rezervaci ve správě Technického muzea v Brně. Objekty bývalé železářské huti, byly založeny ve čtyřicátých letech 18. století knížaty z Liechtensteinu. Nalézají se v krajině Moravského krasu, uprostřed území hojně využívaného našimi předky k železářské výrobě již v 8.-11. století. Železné rudy se v okolí těžily od raného středověku do konce 19. století, protože husté lesy poskytovaly dostatek dříví k výrobě dřevěného uhlí a vody Křtinského potoka otáčely vodními koly pohánějícími měchy a hamerská kladiva středověkého železářského hamru a později i liechtensteinské huti. Huť pracovala do roku 1877, kdy byla jako nerentabilní uzavřena. Množství jejích budov postupně podlehlo zkáze. Do současné doby se zachovaly zavážecí rampy, dvě vápenické pece, dvojice obytných budov, hostinec zvaný Švýcárna, dvoupodlažní objekt tzv. Kameňáku, sloužícího k výrobě modelů pro slévárnu, v němž se nyní nachází expozice železářství a zejména vysoká dřevouhelná pec o výšce 10 m a půdorysu 12 x 12 m, z jejíhož ochozu je možné si areál bývalé huti prohlédnout.Expozice železářství střední části Moravského krasu, zpřístupněná roku 1984, seznamuje návštěvníky prostřednictvím množství modelů i autentických výrobků s historií místního železářství. Součástí areálu Staré huti je i „železářský okrsek“ v němž se nachází dvojice dřevěných staveb, kovárny a polozemnice, ale zejména rekonstrukce raně středověkých (Slovanských) kusových železářských pecí zhotovených dle archeologických nálezů z hutí pracujících v blízkém okolí v 8.–11. století. Pece slouží k archeometalurgickým experimentům i ukázkovým tavbám pro veřejnost. Ty jsou zde prováděny v jednu z květnových a zářijových sobot (aktuální termíny viz. internetová stránka Technického muzea v Brně). V rámci květnové akce je možné shlédnout i milířování dřevěného uhlí, kování, pečení chleba a další řemesla.Huť je jednou ze zastávek Cesty železa Moravským krasem, sítě naučných stezek provádějících zájemce po místech v okolí Adamova, Blanska, Křtin, Olomučan, Rudice a Babic spojených s historií těžby železných rud a jejich zpracováním. Současná idylická krajina Chráněné krajinné oblasti Moravský kras nedává příliš znát, že se v Josefovském údolí nacházel železářský hamr a huť, obilní mlýn, mlýny na výrobu střelného prachu, sklárna, pila, podzemní zbrojní podniky a na okolních kopcích kouřily milíře a dolovala se železná ruda.Nedaleko Staré huti leží Býčí skála, jeskyně proslulá nálezem pohřbu velmože či snad rituálního místa z období 500 let př. n. l., větrný mlýn v Rudici, poutní chrám Jména Panny Marie ve Křtinách vystavěný dle projektu Jana Blažeje Santiniho-Aichela, jeskyně Výpustek přeměněná v období druhé světové války v podzemní továrnu a později v protiatomový velitelský kryt či adamovský kostel zasvěcený patronce horníků Svaté Barboře, v němž se nachází vzácný pozdněstředověký Světelský oltář.

Města a obce v okolí

Ústí nad Labem (1.5km)Trmice (5km)Chudoslavice (13km)Teplice (16km)Tisá (13km)Litoměřice (15km)Děčín (17km)Lovosice (17km)Terezín (18km)

Webmap: 1 2 3