TIXIK.cz » Zoo » ZOO Opole

ZOO Opole - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

ZOO Opole: Hlídač pokojů
ZOO Opole Mapa Mapa hotelů ZOO Opole

ZOO OpoleZOO Opole

Související témata

ZOO Opole: Fotografie

Doporučené hotely ZOO Opole


Zobrazit všechny »


ZOO Opole: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


ZOO Opole Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, ZOO Opole a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Aktuální čas: 18:42:47, Adresa: Spacerowa 10, 46-020 Opole, Polsko, WWW stránky:

ZOO Opole je unikátní zoologická zahrada na jižním okraji města Opole v Polsku . ZOO Opole patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle Opolského vojvodství.

Historie ZOO Opole

Historie ZOO Opole sahá do 30. let 20. století. Dvakrát byla rekonstruována, nejdříve v roce 1953 po 2. světové válce a následně po roce 1998, kdy celý region a město zasáhly povodně a způsobily řadu škod.

Atrakce

ZOO Opole nabízí svým návštěvníkům k prohlédnutí 956 zvířat, zástupců 227 druhů, pavilony se zvířaty jsou rozmístěny na ploše 20 hektarů. ZOO Opole chce svým návštěvníkům ukázat nejen samotná zvířata, ale chce přiblížit i podmínky, ve kterých žijí tito živočichové ve volné přírodě, díky unikátnímu botanickému uzpůsobení a kompozici zoologické zahrady. ZOO Opole vlastní obrovskou skupinu savců. Nejzajímavější jsou pavilony s gibony, lemury, gorilami, jaguáry, gepardy, vydrami, pumami, žirafami a velbloudy. Z říše ptáků patří k nejzajímavějším exemplářům pštrosi, emu, čápi bílí, supi, kondor velký, zelený papoušek a výr. V ZOO Opole je k vidění pochopitelně i mnoho zástupců z řady plazů a obojživelníků. Z říše bezobratlých je velice zajímavý komplex se škorpiony, obřími stonožkami, stěhovavými sarančaty a pouštními kobylkami. Můžete zde spatřit spoustu dalších exotických druhů zvířat, pocházejících z různých kontinentů.

Další zábava

Součástí ZOO Opole je dětská minizoo, určená pro nejmenší návštěvníky zoologické zahrady. Děti jsou v úzkém kontaktu se zvířaty a mohou si je pohladit a nakrmit; tato atrakce je zvláště vhodná pro děti se zdravotním postižením. V areálu ZOO Opole se také nachází několik malých dětských hřišť, kde si můžete odpočinout. ZOO Opole je otevřena celý rok, od května do září v době od 10 do 18 hodin, od října do listopadu od 9 do 16 hodin, od prosince do února od 9 do 15 hodin a v březnu i dubnu od 9 do 16 hodin. Vstupné do ZOO Opole stojí 8 zł pro dospělou osobu a 5 zł pro děti v pondělí až pátek, o víkendech a svátcích platí vstupné 10 zł pro dospělé a 6 zł pro děti. Mnoho dalších užitečných informací se můžete dozvědět na oficiálních stránkách ZOO Opole.


Informace a fakta

GPS: 50.6556, 17.925
Nadmořská výška: 155 m
Roční návštěvnost:
Počet druhů zvířat:
Počet kusů zvířat:
Má návaznost na další atrakci?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Možnost vstupu se psem:
Členství v profesních organizacích:
Možnost pořádání oslav:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:40:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.zoo.opole.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Členství v profesních organizacích: CBSG, EAZA, EEP, ESP, WAZA
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejvyhledávanější zvířata: panda, gepard, papoušek

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

ZOO Opole: Recenze

ZOO Opole prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Opole (1.4km)Czarnowąsy (8km)Prószków (9km)Dębska Kuźnia (13km)Dylaki (20km)Krasiejów (23km)Moszna (27km)Kędzierzyn-Koźle (39km)Ujazd (43km)

Webmap: 1 2 3