TIXIK.cz » Zoo » Liberec » ZOO Liberec

ZOO Liberec - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

ZOO Liberec: Hlídač pokojů
ZOO Liberec Mapa Mapa hotelů ZOO Liberec

Související témata

ZOO Liberec: Fotografie

Doporučené hotely ZOO Liberec


Zobrazit všechny »ZOO Liberec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


ZOO Liberec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, ZOO Liberec a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Alternativní názvy: Liberecká ZOO, Zoologická zahrada Liberec, Aktuální čas: 02:58:33, Nadmořská výška: 399m, Adresa: Masarykova 1347/31, 460 01 Liberec, Česká republika, Liberec, 46010, WWW stránky:

ZOO Liberec je nejstarší zoologickou zahradou v České republice. Nachází se na okraji města Liberec na severu České republiky. ZOO Liberec vznikla roku 1919. Původně plnila funkci zvěřince a zimního útulku pro cirkusy. K modernizaci ZOO Liberec došlo po druhé světové válce.

Vzácné druhy zvířat

V současnosti se ZOO Liberec stará o více než 170 druhů zvířat, což činí přes 1000 jedinců. Některá zvířata v ZOO Liberec jsou velmi vzácná a patří na seznam ohrožených druhů. Přibližně 300 zvířat je zařazeno do některého z národních nebo mezinárodních ochranných programů. Pracovníci ZOO Liberec jsou mezinárodně uznávaní a kvalifikovaní odborníci, zapojení do mezinárodních ochranných organizací.

Šimpanzi, bílí tygři a takini

V ZOO Liberec můžete spatřit největší chovnou skupinu šimpanzů v České republice, bílé tygry, téměř vyhynulé somálské osly nebo vzácné orly. ZOO Liberec je vedle Číny a dvou ZOO v Japonksu jedinou ZOO, kde můžete vidět takina zlatého. Už se zde dokonce podařilo odchovat pět mláďat.

Prohlídkový okruh a atrakce

Okruh ZOO Liberec je dlouhý cca 3,5 km; asfaltové cesty umožňují vstup i zdravotně postiženým lidem nebo rodičům s kočárky. Prohlídka trvá přibližně 3 hodiny. Ve druhé polovině ZOO Liberec je k dispozici občerstvení a dětské hřiště. Nejmenším návštěvníkům ZOO Liberec udělá radost dětský vláček, který projíždí část trasy.

Akce ZOO Liberec

Výcvik a krmení lachtanů – denně kromě středy od 10.30 a od 15.00 hodin Výcvik slonů – za hezkého počasí ve 14.00 hodin Krmení tučňáků – za příznivého počasí ve 12.00 a v 16.00 hodin - pouze v hlavní sezóně.

Praktické informace

Otevírací doba ZOO Liberec od dubna do října: 8-18 hod. od listopadu do března: 8-17 hod. Vstupné ZOO Liberec Dospělí: 100 Kč Děti do 3 let ZDARMA Děti od 3 do 15 let: 50 Kč Studenti do 26 let (po předložení průkazu) : 50 Kč Osoby starší 65 let (po předložení průkazu) : 50 Kč ZTP (po předložení průkazu) : 50 Kč ZTPP (po předložení průkazu) : ZDARMA Dobrovolní dárci krve (nejstarší odběr max. 3 roky; průkaz) ZDARMA


Informace a fakta

GPS: 50.7766, 15.0762
Nadmořská výška: 399 m
Roční návštěvnost:
Počet druhů zvířat:
Počet kusů zvířat:
Má návaznost na další atrakci?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Možnost vstupu se psem:
Členství v profesních organizacích:
Možnost pořádání oslav:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:21:14

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.zooliberec.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Členství v profesních organizacích: EAZA, EEP, ESP, IZE, UCSZ, WAZA
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Jednotlivé místní atrakce: kontaktní zoo
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Datum vzniku: 1990
Majitelem prozatím nepotvrzené informace : Ano
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Má návaznost na další atrakci?: s botanickou zahradou
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Možnost pořádání oslav: možnost uspořádání svatby, firemní akce
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejvyhledávanější zvířata: koza, alpaka, dikobraz, lama, osel, bílý tygr, takin zlatý, panda, orangutan, makak, gorila, surikata, panda červená, slon, žirafa, lev, vlk, tygr, gepard, velbloud, varan, chameleon, chobotnice, papoušek, orel, labuť, želva

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

ZOO Liberec: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 1242010-12-17 17:24:30
Je nespravedlivé, že všichni mluví jenom o bílých tygrech. Liberecká Zoo se už spoustu let specializuje na ohrožené a zvláště ohrožené druhy, a je v péči o ně velmi úspěšná, oni tam ta zvířata mají rádi, je to vidět. Jen pár příkladů toho co stojí za to vidět - panda červená (tyhle pandy jsou nádherné!) , takin čínský (nedávno dvě mláďata) , osel somálský (nedávno mládě) , a mnoho dalších. Liberecká zoo je vlastně genetická banka,něco jako Noemova archa. V poslední době kromě této záchrany ohrožených druhů zo dělá taky velmi zajímavé vzdělávací programy pro školní děti i pro veřejnost. A sama o sobě je unikátní, i svou polohou, a uspořádáním pavilónů - v členitém kopci, s přírodním potokem, s jezírkem... Jen neparkujte na místech, která k tomu nejsou určená, ať si nezkazíte hezký den tím, že najdete na autě botku.
 Aura: 78Recenze: 6202012-01-30 15:53:40
Malá ale hezká ZOO, kterou máme opravdu rádi. Za rok se dá navštívit i několikrát. Sloni by si zasloužili lepší bydlení.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-20 14:51:58
Liberecká zoo je unikátní tím že tu už dlouho chová bílé tygry. Pamamtuju si jaká to byla sláva když je sem myslím se Švédska přivezli. A teď už tu jsou jejich potomci. Abych se přizlala nebyla jsem tam dlouho,ale došlo tu k velkým předělávkám. pro děti tu je spousta atrakcí. Vždycky se mi líbily ty lahtani a jejich představení.
 Aura: 49Recenze: 972010-09-19 18:08:23
Tato ZOO je mi všemi mými kamarády vřele doporučována. Plánuji, že se tam brzy podívám, protože tato ZOO je mezi posledními pár, které jsem ještě nenavštívila. Samozřejmě nejvíce se těším na bílé tygry =)
 Aura: 49Recenze: 702010-09-16 20:21:02
Do této zoologické zahrady se vždy ráda vracím ;) velký areál se pyšní mnoha druhy vzácných a exotických zvířat. Největší chloubou Liberecké Zoo jsou však BÍLÝ TYGŘI ;)

Města a obce v okolí

Liberec (1.6km)Bedřichov (4.9km)Janov nad Nisou (7km)Chrastava (9km)Jablonec nad Nisou (9km)Šimonovice (8km)Kryštofovo Údolí (10km)Rádlo (9km)Lučany nad Nisou (11km)

Webmap: 1 2 3