TIXIK.cz » Zoo » Německo » Bádensko-Württembersko » Karlsruhe » Zoo Karlsruhe

Zoo Karlsruhe - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zoo Karlsruhe: Hlídač pokojů
Zoo Karlsruhe Mapa Mapa hotelů Zoo Karlsruhe

Související témata

Zoo Karlsruhe: Fotografie

Doporučené hotely Zoo Karlsruhe


Zobrazit všechny »Zoo Karlsruhe: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zoo Karlsruhe Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zoo Karlsruhe a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Streichelzoo BrettenZoo22km
Zoo PforzheimZoo27km
Zoo LandauZoo31km
Zoo park WormsZoo69km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Aktuální čas: 04:54:19, Adresa: Bahnhofstraße 32, 76137 Karlsruhe, Německo, Karlsruhe, Telefon: +49 721/133 ext. 6815, WWW stránky: ,

Zoo Karlsruhe je jedna z nejlepších a nejstarších zoologických zahrad v Německu . Nachází se v městě Karlsruhe , v ulici Ettlinger Straße 6. Zoo Karlsruhe zasluhuje patřičnou pozornost, jelikož je postavena na volném principu, což v praxi znamená, že tu nenajdete žádné ploty, ohradníky a klece. Nemusíte mít ale strach, zvířata jsou oddělena příkopy s vodou, suchými větvemi a hlubokými příkopy.

Neobyčejná zoologická zahrada

Zoo Karlsruhe byla založena v roce 1865. Dnes chová více než 1000 zvířat, která zastupují 150 druhů. V zoo roste přibližně 800 stromů a více než 15 000 růží (300 různých druhů) . Zoo Karlsruhe je tematicky rozdělena do 10 hlavních částí - vodní expozice (lední medvědi, tučňáci a tuleni) , africká savana (žirafy, zebry, antilopy, pštrosy) , soví voliéry, šelmy, tlustokožci, australská zvířata, expozice Jižní Amerika , svět ptáků a dětská zoo. Mezi nejoblíbenějšími exponáty patří lední medvědi. První potomek tohoto zástupce arktické zvířeny se v zoo narodil již roku 1889. Zasloužené pozornosti se těší i tučňáci, jejichž procházka s ošetřovatelem kolem expozice vzbuzuje pozornost velkých i malých přihlížejících. Hloučky návštěvníků se tvoří i u leoparda čínského, emu, klokanů, surikat a obří želvy. Za pozornost stojí i pavilón opic, ve kterém má svůj domov přes 30 druhů primátů.

Praktické informace

Zoo Karlsruhe je otevřena po celý rok. Jelikož se během roku často mění otevírací hodiny, je vhodné se před návštěvou podívat na aktuální otevírací dobu a informace o vstupném ZDE .


Informace a fakta

GPS: 48.9972, 8.4014
Nadmořská výška: 121 m
Roční návštěvnost:
Počet druhů zvířat:
Počet kusů zvířat:
Má návaznost na další atrakci?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Možnost vstupu se psem:
Členství v profesních organizacích:
Možnost pořádání oslav:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:46:10

Zoo Karlsruhe: Recenze

Zoo Karlsruhe prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Karlsruhe (1.4km)Waldbronn (10km)Eggenstein-Leopoldshafen (9km)Ötigheim (17km)Marxzell (15km)Mothern (19km)Muggensturm (17km)Gondelsheim (20km)Bretten (23km)

Webmap: 1 2 3