TIXIK.cz » Regiony » Hodonín » ZOO Hodonín

ZOO Hodonín - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

ZOO Hodonín: Hlídač pokojů
ZOO Hodonín Mapa Mapa hotelů ZOO Hodonín

ZOO HodonínZOO Hodonín

Související témata

ZOO Hodonín: Fotografie

Doporučené hotely ZOO Hodonín


Zobrazit všechny »


ZOO Hodonín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


ZOO Hodonín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, ZOO Hodonín a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 11:17:08, WWW stránky:

ZOO Hodonín se nachází v České republice . Malá, ale milá. Tak mluví o této zoologické zahradě řada z těch, kteří ji navštívili. Příjemná rovinka, bezprostřední blízkost expozic i to, že se nachází na samém okraji lužního lesa, dává návštěvníkům za pravdu.

O zoologické zahradě

Ač se toto nejmladší a jedno z nejmenších zařízení v rámci Unie českých a slovenských zoo rozkládá jen na 7,5 ha plochy, spatřit v něm lze 740 zvířat ve 163 druzích. Mnohá z nich žijí v moderních pavilonech umožňujících prohlídky v kteroukoli denní i roční dobu. V nejstarším z nich, v pavilonu akvárií, hodonínská zahrada - jako jedna ze dvou v rámci unie - chová žraloky černoploutvé, naopak v tom nejmladším jsou lákadlem plameňáci růžoví. Neméně oblíbení jsou i obyvatelé pavilonu opic a terárií se šimpanzi, gibony, guerézami či hroznýšem královským, stejně jako pavilonu exotického ptactva s krásným tukanem obrovským a vzácným arou zeleným. Snad největší chloubou zoo je pavilon velkých kočkovítých šelem, který obývá tygr ussurijský a pár vzácných, v přírodě již zcela vyhynulých, lvů berberských. Ve volných výbězích si pak lze prohlédnout různé druhy kopytníků, pro obdivovatele dravců je určena zajímavá expozice sokolnictví s možností sokolnických ukázek.

Historie vzniku zoo

S myšlenkou založit v Hodoníně zookoutek a představit v něm dětem především domácí zvířata, přišel v roce 1975 předseda někdejšího městského národního výboru Emil Schwarz. Už o dva roky později bylo zařízení, především s kopytníky a několika málo exotickými zvířaty, slavnostně otevřeno. Velký zájem veřejnosti o ně si však vyžádal širší nabídku, a tak se z původního zookoutku už v roce 1982 stal zoopark. O deset let později zařízení dostalo statut zoologické zahrady. Ta se dnes díky svému neustálému rozvoji může pyšnit více než sto šedesáti druhy zvířat, z nichž nejméně sedmdesát patří mezi světovou ohroženou faunu.

Informace pro návštěvníky

Návštěvníci zoo mají k dispozici dvě přilehlá parkoviště, přímo v areálu se pak mohou občerstvit ve dvou zoobufetech a zastavit se v prodejně suvenýrů. Dětem jsou určena dvě hřiště s atrakcemi a zejména dvorek s domácími zvířaty, který umožňuje přímý kontakt a skýtá tak malým návštěvníkům silné zážitky.

Ošetřovatelem v zoo

Kdo se nespokojí s běžnou prohlídkou expozic, pro toho je určen program Jeden den ošetřovatelem v zoo. Tento zážitek lze třeba jako dárek dopřát i svým blízkým. Jednodenní ošetřovatel si může sám říct, zda se chce věnovat osazenstvu akvárií či terárií nebo chce pečovat o opice, šelmy, kopytníky či ptáky. Návštěvníci se mohou ale také zúčastnit veřejných krmení - žraloků černoploutvých, tygra či lvů, nebo obyvatel pavilonu primátů a terárií. Pro skupiny dětí i dospělých, již se chtějí o zvířatech v zoo dovědět více zajímavostí, než jim skýtají informační cedulky, jsou v nabídce hodonínské zoo i komentované prohlídky s průvodcem v délce 60, 90 nebo 120 minut. Pro předškoláky, školáky a studenty pak má vzdělávací a výukové centrum zoo připravenu pestrou nabídku zajímavých témat. Prostřednictvím her, pracovních listů a soutěží se zvláště děti dozvědí mnoho zajímavého nejen o zvířatech v zoo, ale také o přírodních ekosystémech a problémech z oblasti ekologie.


Informace a fakta

GPS: 48.8641, 17.1062
Nadmořská výška: 172 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:08:28

ZOO Hodonín: Recenze

ZOO Hodonín prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Hodonín (2.6km)Mikulčice (6km)Prušánky (10km)Moravská Nová Ves (10km)Milotice (10km)Moravský Žižkov (13km)Velké Bílovice (16km)Bořetice (19km)Kyjov (16km)

Webmap: 1 2 3