TIXIK.cz » Zoo » Dvůr Králové nad Labem » ZOO Dvůr Králové nad Labem

ZOO Dvůr Králové nad Labem - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

ZOO Dvůr Králové nad Labem: Hlídač pokojů
ZOO Dvůr Králové nad Labem Mapa Mapa hotelů ZOO Dvůr Králové nad Labem

ZOO Dvůr Králové nad LabemZOO Dvůr Králové nad Labem

Související témata

ZOO Dvůr Králové nad Labem: Fotografie

Doporučené hotely ZOO Dvůr Králové nad Labem


Zobrazit všechny »


ZOO Dvůr Králové nad Labem: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


ZOO Dvůr Králové nad Labem Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, ZOO Dvůr Králové nad Labem a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zoo, Alternativní názvy: Zoologická zahrada Dvůr Králové nad Labem, Aktuální čas: 15:47:16, Nadmořská výška: 301m, Adresa: Štefánikova 501, 544 01 Dvůr Králové nad Labem, Česká republika, Telefon: +420 499 623 800, WWW stránky:

ZOO Dvůr Králové nad Labem patří k největším chovatelům Afrických zvířat na světě. Nachází se na západním okraji města Dvůr Králové nad Labem v České republice .

Vznik a historie ZOO

Zoologická zahrada byla otevřena veřejnosti v roce 1946. V 70. letech zologická zahrada podnikla 8 expedic do Afriky a dovezla přibližně 2000 zvířat. Od roku 1995 je ZOO Dvůr Králové nad Labem členem Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií. Od roku 1997 je zoo také členem Světové asociace zoologických zahrad a akvárií.

Safari

ZOO Dvůr Králové nad Labem nabízí návštěvníkům od května do září jako jediná zoo v České republice safari. Návštěvníci projíždějí částí zoo ve speciálně upravených dvouposchoďových autobusech a mohou si zblízka prohlédnout volně vypuštěná zvířata. Mimo safari zde najdete řadu speciálních pavilonů: Například pavilon lvíčků, hrošíků, primátů, surikat nebo pavilon lvů. V zoo je umístěna expozice obrazů Pravěk očima malíře Zdeňka Buriana a expozice Svět dinosaurů.

Praktické informace

ZOO Dvůr Králové nad Labem je otevřena po celý rok. Cena vstupného: dospělá osoba 150,-Kč snížené vstupné 95,-Kč děti od 2 do 5let 40,-Kč rodinné vstupné 450,-Kč Vstup psům je povolen za poplatek 40,-Kč. Pes musí být po celou dobu na vodítku.


Informace a fakta

GPS: 50.4338, 15.7995
Nadmořská výška: 301 m
Roční návštěvnost:
Počet druhů zvířat:
Počet kusů zvířat:
Má návaznost na další atrakci?:
Vzdálenost od parkoviště (m):
Možnost vstupu se psem:
Členství v profesních organizacích:
Možnost pořádání oslav:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:21:14

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.zoodvurkralove.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Jednotlivé místní atrakce: dětské hřiště, muzeum, projížďka na poníkovi, dětský vláček
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Datum vzniku: 1990
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Má návaznost na další atrakci?: se zámeckým areálem
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Možnost pořádání oslav: narozeniny, pikniky, možnost uspořádání svatby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejvyhledávanější zvířata: amurský tygr, gepard, gorila, hroch, kajman, krajta, krokodýl, lemur, leopard, lev, nosorožec, orangutan, serval, šimpanz, slon, surikata, tygr, velbloud, zebra, žirafa, koza, tukan, osel, bílý tygr, opice, medvěd, leguán, hroznýš, varan, chameleon, žralok, papoušek, kachna, gaviál, želva, sova
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vzdálenost od hlavní silnice: 4.2841940784373
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Nejbližší vlaková zastávka: 2.2254279226278

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

ZOO Dvůr Králové nad Labem: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 14:46:41
Lepší ZOO jsem doopravdy neviděla! Kam se na tuto ZOO hrabe ta pražská. Zvířata zde mají opravdu krásné a prostorné výběhy, je vidět, že jsou tu spokojena. Není zde tolik přecpáno, jako v Praze, ale to neznamená, že by sem nechodilo hodně lidí. Ba naopak! Celá ZOO je krásně rozprostřená v přírodě. Zažila jsem zde příjemné procházky a dala si tu skvělou zmrzlinu :)
Jediné, od čeho jsem očekávala více, je Safari Bus. Jediné co jsem při jeho projížďce viděla, byly samé zebry a buvoly : (
Ale rozhodně mě to neodradilo od další návštěvy - a to na noční projížďku ZOO :)
 Aura: 51Recenze: 942010-09-23 11:28:32
Výlet do Zoo ve Dvoře Králové je moc hezkým zpestřením dne. Na velkých prostorách hlavně přírodního rázu , mají zvířata pocit že jsou ve volné přírodě. nekteré jsou chovány volně a můžeme je vidět busem, který nás vyveze do safari. Je cítit ,že zvířata tu jsou klidná a žijí v poklidném společenství. moc se mi to líbilo a doporučuji všem.
 2012-07-21 19:50:41
Bohužel, po zavedené Safari autem velké zklamání. Nejen že je to poměrně drahé, ale z původní zoo je seříznutá poměrně zásadní část prohlídky ve prostěch safari, které si pak musíte stejně znovu koupit. Alespoň že zvířata mají konečně výběh.

Města a obce v okolí

Dvůr Králové nad Labem (1km)Bílá Třemešná (4.1km)Velichovky (9km)Hořičky (14km)Pilníkov (11km)Jaroměř (13km)Pecka (14km)Lázně Bělohrad (15km)Hostinné (13km)

Webmap: 1 2 3