TIXIK.cz » Slovensko » Nitrianský kraj » Okres Nitra » Zobor

Zobor - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zobor: Hlídač pokojů
Zobor Mapa Mapa hotelů Zobor

ZoborZobor

Související témata

Zobor: Fotografie

Doporučené hotely Zobor


Zobrazit všechny »


Zobor: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zobor Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zobor a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kopce, Aktuální čas: 18:19:39, Nadmořská výška: 544m

Zobor je vápencový kopec nacházející se v nejjižnější části pohoří Tribeč, v okrese Nitra , v Nitrianském kraji, asi 4 km severně od Nitry , na Slovensku .

O kopci

Vrchol kopce Zobor dosahuje nadmořské výšky 586,9 m. Zobor je vyhlídkovým bodem s velmi dobrou viditelností do okolí. Je dominantní, tudíž ho lze spatřit již z velké dálky. Po stranách kopce se rozprostírají vinice. Do roku 1993 zde byl přístup z Nitry sedačkovou lanovkou. Ta ale musela být odstavena kvůli špatnému stavu.

Zoborská lesostep

Na kopci Zobor se nachází přírodní rezervace Zoborská lesostep, která patří k nejteplejším a nejsušším místům na Slovensku . Roste zde mnoho vzácných druhů rostlin, například brslen bradavičnatý, kosatec nízký nebo hadí mord rakouský. Můžeme zde ale také narazit na vzácný hmyz, například lišaje. Z plazů je zde nejvzácnější užovka stromová a hladká.

Archeologická naleziště

Zobor je místem několika archeologických nalezišť. V 9. století zde byl klášter benediktinů, dochovány jsou z této doby zbytky hradiště. Z roku 1111 pochází nálezy ze školy, která je z od velkomoravských učilišť nejstarší doloženou školou na Slovensku


Informace a fakta

GPS: 48.3444, 18.1056
Nadmořská výška: 544 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:53:37

Zobor: Recenze

Zobor prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nitra (3.8km)Oponice (14km)Zlaté Moravce (22km)Šoporňa (24km)Hlohovec (25km)Zavar (32km)Galanta (33km)Podhájska (32km)Banka (33km)

Webmap: 1 2 3