TIXIK.cz » Regiony » Česká republika » Znojemsko

Znojemsko - ubytování, hotely, mapa, tipy na výlety, místopis (okres Znojmo)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Znojemsko: Hlídač pokojů
Znojemsko Mapa Mapa hotelů Znojemsko

ZnojemskoZnojemsko

Související témata

Znojemsko: Fotografie

Doporučené hotely Znojemsko


Zobrazit všechny »


Znojemsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Znojemsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Znojemsko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 04:35:54

Znojemsko je vinařskou oblastí v Jihomoravském kraji na hranicích České republiky a Rakouska. Převážně zemědělský region je ve své východní části převážně rovinatý, na západě v předhůří Vysočiny se pak postupně mění v lesnatější pahorkatinu. Návštěvník zde nalezne půvabné jihomoravské vesničky s malebnými kostelíky, vinnými sklípky a velmi přátelskými lidmi. Může ochutnat vynikající moravské víno, slavné znojemské okurky, nebo zaskočit do Rakouska k sousedům přes některý z četných hraničních přechodů.

Znojmo - město s unikátním podzemím

Znojmo je starobylým, strategicky položeným sídlem větším městem převážně mírně zvlněného kraje. Historický význam dokumentuje řada památek chráněných v městské památkové rezervaci. Přemyslovský hrad, rotunda sv. Kateřiny, poutní chrám sv. Mikuláše či labyrint podzemních chodeb. Znojmo je velmi pěkným čistým městem, které potěší každého turistu.

Města a zajímavosti na Znojemsku

Vedle Znojma jsou významnějšími centry oblasti města Moravský Krumlov, Miroslav a Hrušovany nad Jevišovkou. Budeme-li pokračovat výčtem zajímavostí a historických památek znojemska máme před sebou bohatou nabídku. Zámek v Bohuticích, tvrz Boskovštejn, památka na řád Templářů zřícenina hradu Templštejn, zámek Jevišovice, zřícenina Nový Hrádek, zámek v Moravském Krumlově kde je zpřístupněna Muchova Slovanská epopej, zámek v Uherčicích, v oblasti naleznete pozůstatky „Malé Maginotovy linie“ - pohraničního opevnění z druhé světové války, tvrz v Miroslavy - v současnosti využita pouze malá část pro muzeum města, větrný mlýn v Lesné nebo vodní mlýn ve Slupi, vinné sklepy v Šatově nebo jeden z největších křížových vinných sklepů na světe v Příměticích, které jsou dnes již součástí Znojma.

Národní park Dyje a Vranovská přehrada

Zvláštní zmínku si zaslouží zalesněné pohraniční údolí jímž protéká řeka Dyje. Dnes je z této oblasti Národní park Podyjí. Tento krásný do nedávna znepřístupněný kraj je protkán sítí turisticky značených cest a cyklistických tras. Na jeho západním konci potom začíná Vranovská přehrada a nad ní se tyčí oslňující zámek Vranov nad Dyjí. Půjdete-li dále proti proudu naleznete svědky histori a strážce zemských hranic hrad Bítov a zříceniny Cornštejn a Frejštejn.

Informace a fakta

GPS: 48.9141, 16.0033
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:47

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, kasína, lyžování, shopping, rybaření, golf, paintball, vyhlídkové lety, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Znojemsko: Recenze

Znojemsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vranovská Ves (7km)Znojmo (7km)Jevišovice (8km)Vranov nad Dyjí (14km)Šatov (13km)Miroslav (23km)Hrotovice (22km)Moravský Krumlov (27km)Seefeld (26km)Hrabětice (32km)Mailberg (30km)Náměšť nad Oslavou (35km)Třebíč (35km)Tetčice (41km)Zastávka (40km)Rosice (41km)Říčany (44km)Ostrovačice (45km)Velké Meziříčí (49km)Tišnov (57km)

Webmap: 1 2 3