TIXIK.cz » Zlatý důl Złoty Stok

Zlatý důl Złoty Stok, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zlatý důl Złoty Stok: Hlídač pokojů
Zlatý důl Złoty Stok Mapa Mapa hotelů Zlatý důl Złoty Stok

Zlatý důl Złoty StokZlatý důl Złoty Stok

Související témata

Zlatý důl Złoty Stok: Fotografie

Doporučené hotely Zlatý důl Złoty Stok


Zobrazit všechny »


Zlatý důl Złoty Stok: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zlatý důl Złoty Stok Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zlatý důl Złoty Stok a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 06:00:06, Nadmořská výška: 365m, WWW stránky:

Zlatý důl Złoty Stok patří k největším turistickým atrakcím Dolního Slezska. Nachází se v jihozápadní části Polska , ve městě Złoty Stok .

Expozice a historické zajímavosti

První zmínka o těžbě a stavebních pracích na tomto místě pochází z roku 1273. Důl nabízí turistům neobvyklý zážitek z prohlídky podzemního světa. Výprava začíná ve štole Gertruda. V tomto úseku je možné vidět rozsáhlou expozici důlních map a plány štol z období 18. až 20. století, staré hornické a hutní nástroje, minerály, staré důlní lampy, muflové a laboratorní pece na tavení zlata nebo vozík na přepravu rudy z 18. století.

Pokladnice a chodník smrti

Velkým turistickým lákadlem místa Zlatý důl Złoty Stok je možnost nahlédnutí do pokladny, kde je k vidění více než 16 tun zlata, získaného za celá staletí. Dalším objektem je chodník smrti, jež se pojí s legendou o hornících, odsouzených k smrti za krádež zlata. Za zmínku stojí také muzeum "Pozor", což je sbírka bloků a poznámek, souvisejících s bezpečnostními a zdravotními předpisy, se všemi druhy sloganů, výstrah a varování.

Podzemní plavba a podzemní vodopád

Turisté se mohou vydat na krátkou plavbu, asi 200 metrů podzemním tunelem, na palubě lodi jménem Titanic. V horní části tunelu se nachází Černá štola, kde si mohou návštěvníci prohlédnout různé druhy důlních strojů, používaných v různých staletích. Největší a zároveň jedinou takovouto atrakcí v Polsku je podzemní vodopád, z něhož padá voda přímo před návštěvníky. Zlatý důl Złoty Stok nabízí spoustu dalších zajímavostí, jako je například prohlídka výstavy zlatých mincí, minerálů, výroby zlatého papíru, rýžování zlata nebo lezení po horolezecké stěně.

Praktické informace

Otevírací doba je v letní sezóně od 1. dubna do 31. října v časovém rozmezí 09,00-18,00 hodin a v zimním období od 1. listopadu do 31. března v časovém rozmezí 09,00-16,00 hodin. Prohlídka trvá přibližně 1,5 hodiny. .Letní i zimní konstantní teplota v tunelu je 7°C. Vstupné je 15 zł pro dospělé osoby a 12 zł pro děti, studenty a důchodce.


Informace a fakta

GPS: 50.4412, 16.8765
Nadmořská výška: 365 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:43:50

Zlatý důl Złoty Stok: Recenze

Zlatý důl Złoty Stok prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lądek-Zdrój (11km)Trzebieszowice (13km)Kladsko (15km)Stronie Śląskie (16km)Stříbrná hora (21km)Kladská Bystřice (23km)Polanica-Zdrój (26km)Nowa Wieś (28km)Jugów (33km)

Webmap: 1 2 3