TIXIK.cz » Polsko » Pomořsko » Gdaňsk » Zlatá brána

Zlatá brána - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zlatá brána: Hlídač pokojů
Zlatá brána Mapa Mapa hotelů Zlatá brána

Zlatá bránaZlatá brána

Související témata

Zlatá brána: Fotografie

Doporučené hotely Zlatá brána


Zobrazit všechny »


Zlatá brána: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zlatá brána Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zlatá brána a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie0.3km
Anglický dům0.5km
Westerplatte7km
Molo Sopoty12km
Wojanowo14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 12:14:07, Adresa: Targ Węglowy 27, 80-001 Gdańsk, Polsko, Telefon: +48 58 309 10 33

Zlatá brána patří k nejvýznamnějším turistickým lákadlům města Gdaňsk . To se nachází na severu Polska . Zlatá brána leží téměř v centru města. Zlatá brána, postavená ve stylu holandského manýrismu, je pro turisty zajímavá především díky své bohaté výzdobě. V historii sloužila jako část opevnění města Gdaňsk .

Pohledy do historie

Na místě dnešní Zlaté brány původně stála gotická brána ze třináctého století. Na počátku sedmnáctého století ji nahradila právě tato, modernější Zlatá brána. Během dalších let došlo k několika úpravám. Z nich nejvýraznější byla instalace osmi soch v horní části budovy v polovině osmnáctého století. Ty musely být v roce 1878 rekonstruovány, protože byly působením povětrnostních vlivů značně poškozeny. Během druhé světové války naštěstí Zlatá brána nebyla nijak zásadně poničena, takže po válce musely být obnoveny pouze některé prvky.

Architektonické zajímavosti

Nejvýraznější architektonický prvek je zcela jistě už zmíněných osm soch umístěných v horní části brány. Jsou to postavy, které symbolizují vlastnosti a postoje lidí - obyvatel města Gdaňsk – představují například mír, svobodu, bohatství, spravedlnost a moudrost. Čtyři z nich jsou viditelné ze západní strany brány, čtyři z východní. Dále na této budově naleznete například zlatý německý nápis a celou řadu dalších dekorativních prvků.


Informace a fakta

GPS: 54.3497, 18.648
Nadmořská výška: 12 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:46:14

Zlatá brána: Recenze

Zlatá brána prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Gdaňsk (0.1km)Przejazdowo (7km)Otomin (9km)Straszyn (10km)Leźno (14km)Łęgowo (14km)Banino (16km)Przyjaźń (17km)Świbno (19km)

Webmap: 1 2 3