TIXIK.cz » Města » Žitava

Ubytování Žitava

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Žitava: Hlídač pokojů
Žitava Mapa Mapa hotelů Žitava

ŽitavaŽitava

Související témata

Satelitní mapa Žitavy, Autopůjčovny v Žitavě, Žitava - počasí, Žitava: Fotografie

Doporučené hotely Žitava


Zobrazit všechny »


Žitava: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Žitava Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Žitava a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:21:15, Telefon: +49 3583/512331, WWW stránky:

Město Zittau leží na soutoku řek Mandavy a Lužické Nisy. Nachází se nedaleko Trojmezí, tj. hranice mezi Spolkovou republikou Německo, Polskou republikou a Českou republikou. Město Zittau bylo v minulosti bohatým obchodním a řemeslným centrem, kde žilo zde více jak 50 tisíc obyvatel. S příchodem komunismu došlo k razantnímu snížení počtu obyvatel města Zittau na dnešních 25 tisíc. Mezi nejvýznamnější památky města Zittau patří kostel sv. Kříže, Schinkelův pomník, sedmipatrový „Solný dům", náměstí s radnicí ve stylu italské renesance, Řeznická bašta s květinovými hodinami, konírna - Stará solnice z roku 1511, bývalý františkánský klášter a vzácné pískovcové kašny. Zittau je také známo jako „Město postních oltářních závěsů". Nachází se zde hned dva velmi vzácné postní závěsy - Velký postní závěs a Malý postní závěs. Kolem kruhového historického centra města vede silnice, která návštěvníky navede na některé z parkovišť. Odtud je to do centra velmi blízko pěší procházkou.

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
romantická atmosféra

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
romantiku

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 50.8964, 14.8084
Nadmořská výška: 249 m
Nejbližší hranice: Polsko, 1.39 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 08:48:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.zittau.eu

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: převážně dobré počasí, skvělé jídlo, romantická atmosféra, možnosti koupání
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Žitava: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 51Recenze: 942010-09-28 10:47:38
Žitava je město v Německu , kousek za hranicemi , když jedeme přes Hrádek nad Nisou. Ale pokud si chceme užít trochu zajímavější cestu je pěkné projet se starobylou mašinkou, je krásná, barevná, kouří se jí z komína a sedadla jsou i ve venkovní části a tak můžeme pozorovat okolní krajinu. Cesta vede do Johnsdorfu a Oibinu, je to moc pěkný výlet a hlavně pro děti.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-24 14:23:08
Dnešní živata je poloprázdná. Dříve tu byla spousta lidí. Během pár let se všichni odstěhovali prč. je tu mnoho opuštěných baráku a to i centru. jinak je tu ještě stále dot krámků a obchodů, kde můžete nakoupit někdy i levněji než v čechách.
 Aura: 79Recenze: 4702012-03-18 14:36:36
Žitava leží u hranic tří států - Česka, Polska a Německa. Jde o menší historické město. Dnes tu žije cca 30 000 obyvatel. Žitava nabízí krásné centrum, kterému vévodí radnice ve stylu renesance. Rozhodně si nenechte ujít výhled z kostelní věže nad hlavním náměstím. V poslední době sem jezdí lidé ale spíše jen a pouze za nákupy, jelikož tu mnoho věcí nakoupí levněji než v Česku a Polsku. Jinak okolí Žitavy je jako stvořené k výletům na kole. Je tu řada jezer a oblíbené jsou i nedaleké Žitavské hory, které nabízejí rozhledny či různé skalní útvary. Oblíbený cíl je také zřícenina hradu Oybin, kam se dá z Žitavy dostat parním vláčkem (např. z hlavního nádraží). Jinak pokud chcete navštívit centrum, není problém s parkováním, jen je všude zpoplatněno.

Města a obce v okolí

ŽitavaOlbersdorf (4.3km)Bertsdorf (6km)Kurort Oybin (7km)Kurort Jonsdorf (9km)Waltersdorf (12km)Großhennersdorf (11km)Obercunnersdorf (18km)Löbau (24km)

Webmap: 1 2 3