TIXIK.cz » Rusko » Petrohrad » Zimní palác

Zimní palác - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zimní palác: Hlídač pokojů
Zimní palác Mapa Mapa hotelů Zimní palác

Související témata

Zimní palác: Fotografie

Doporučené hotely Zimní palác


Zobrazit všechny »Zimní palác: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zimní palác Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zimní palác a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Admiralita Petrohrad0.5km
Kazaňská katedrála v Petrohradu0.9km
Petropavlovská katedrála v Petrohradu1km
Něvský prospekt v Petrohradu2km
Křižník Aurora2km
Smolny Cathedral4km
Carskoje Selo26km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 02:03:40, Adresa: Дворцовая наб., 34, г. Санкт-Петербург, Rusko, Telefon: +7 812 571-84-46

Zimní palác býval oficiálním sídlem ruských carů. Nachází se v Petrohradě , na břehu řeky Něva, na severozápadě Ruska . Tato impozantní stavba měla odrážet význam mocného Ruska . Pokud navštívíte Petrohrad, návštěvu Zimního paláce byste neměli vynechat.

O Zimním paláci

Zimní palác vznikal v letech 1754 až 1762 a je jedním z nejvýznamnějším děl barokního architekta Bartolomea Rastrelliho. Zelenobílý barokní palác má půdorys obdélníku. Jeho velikost je naprosto ojedinělá. Nachází se zde téměř 1500 soukromých a reprezentačních pokojů. Římsa okolo paláce je dlouhá 2 km.

Pohled do historie

Zimní palác sloužil jako správní centrum, v prvním patře byly reprezentační a soukromé carské místnosti. Pokoje ve druhém patře sloužily jako soukromé místnosti vysoce postaveným šlechticům. Roku 1764 Kateřina Veliká založila v obrazárně Zimního paláce proslulou Ermitáž, což je jedno z největších a nejznámějších muzeí v Rusku. Ermitáž vlastní sbírky s více jak 3 miliony exponátů. Jednotlivé místnosti byly v průběhu času přestavovány, především po požáru v roce 1837. Zimní palác společně s Ermitáží unikl i všeobecnému ničení v době proletářské revoluce zásluhou V. I. Lenina, který prohlásil Zimní palác za "majetek všeho lidu" a zakázal jeho rabování.


Informace a fakta

GPS: 59.9406, 30.3146
Nadmořská výška: 19 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:27:53

Zimní palác: Recenze

Zimní palác prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Petrohrad (12km)Petergof (23km)Gatčina (42km)