TIXIK.cz » Města » Zielona Góra

Ubytování Zielona Góra, hotely Zielona Góra

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zielona Góra: Hlídač pokojů
Zielona Góra Mapa Mapa hotelů Zielona Góra

Zielona GóraZielona Góra

Související témata

Satelitní mapa Zelené Hory, Tipy na výlety poblíž Zelené Hory, Autopůjčovny v Zelené Hoře, Zielona Góra - počasí, Zielona Góra: Fotografie

Doporučené hotely Zielona Góra


Zobrazit všechny »


Zielona Góra: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zielona Góra Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Zelené Hoře, Plánovač výletů, Zielona Góra a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:23:28, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 51.939, 15.5055
Nadmořská výška: 142 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:45:05

Zielona Góra: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:00:44
Zielona Góra je historické město v Polsku . Nachází se v západní části země, v Lubušském vojvodství. V současnosti žije ve městě okolo 120 tisíc obyvatel.

Pohledy do historie

Historie města sahá do 13. století. První zmínka o tamním slovanském hradišti pochází z roku 1222. V roce 1323 obdržela Zielona Góra městská práva. Od roku 1740 bylo město součástí Pruska a později Německa . Polsko oficiálně město převzalo od Rudé armády v roce 1945. Od roku 1852 se tam pravidelně koná vinobraní.

O městě - Vinobraní

Zielona Góra je čisté a upravené město. Je to také důležité průmyslové, vzdělávací a kulturní centrum regionu. Ve městě sídlí univerzita a Vysoká škola mezinárodního obchodu a financí. Název města vznikl díky tomu, že bylo vybudováno na několika zalesněných kopcích. Zielona Góra je světově vyhlášený "vinný sklep". Pěstování vína tam má svoji tradici, která trvá již řadu staletí. Počet vinic ve městě a okolí se odhaduje na 4 000, z toho většina je ve městě samotném. Díky tomu se tam každý rok koná vinobraní.

Turistické zajímavosti

Nejvýznamnější památky ve městě Zielona Góra jsou katedrála Sw. Jadwigy, kostel Panny Marie Częstochowske, radnice s náměstím, Hladová věž z 15. století a kaple ze 14. století. Dále je to astronomická observatoř a moderní dům Palm, ve kterém se nachází luxusní restaurace a můžete ochutnat tamní vína. Nejnavštěvovanější muzeum ve městě je Muzeum Lubušska, které nabízí expozici věnovanou výrobě vína. Oblíbený cíl jsou také nedaleká jezera a závodní okruh, na kterém se jezdí plochodrážní závody. Raritou je, že na území města naleznete 81 přírodních zajímavostí.

Turistické služby

Zielona Góra nabízí dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Dobře se najíst můžete např. v restauraci Figaro, v čínské restauraci Pekin a v pizzerii Toscana.

Zábava

Největší událost, která se koná během roku v Zieloné Góře, je již zmíněné zářijové vinobraní (Winobranie) . Součástí vinobraní jsou i "Dny města Zielona Góra", a tak se tam konají mimo ochutnávek vín i pouliční trhy a série různých doprovodných kulturních akcí. Např. se tam sjíždějí nejlepší polští jazzoví hudebníci, kteří pak vystupují v klubu Harlem. Další zajímavé akce jsou festival "Busker Bus", který se koná na přelomu června a července a "Lidový a taneční festival", který se koná v srpnu. Za kulturou můžete vyrazit i do místní Filharmonie Tadeuzse Bairda.

Doprava

Zielona Góra je snadno dostupná autem, autobusem, vlakem i letecky. Nedaleko města se rozkládá bývalé vojenské letiště, které dnes slouží civilnímu provozu. Denně odtamtud odlétá linka do Varšavy . Železniční stanice se nachází 10 minut chůze východně od Starého města. Vlaky odtud jezdí např. do Varšavy , Krakova , Gdaňsku a Štětína . Autobusy zajišťují hlavně regionální dopravu. Autem se tam dostanete nejlépe po dálnici S3 (E65) .

Města a obce v okolí

Zielona GóraStary Kisielin (5km)Przylep (4.9km)Drzonków (7km)Nowe Kramsko (29km)Świebodzin (35km)Kosobudz (37km)Żagań (38km)Szczaniec (39km)

Webmap: 1 2 3