TIXIK.cz » Města » Zell am See

Ubytování Zell am See, hotely Zell am See

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zell am See: Hlídač pokojů
Zell am See Mapa Mapa hotelů Zell am See

Zell am SeeZell am See

Související témata

Penziony v Zell am See, Luxusní ubytování v Zell am See, Apartmány v Zell am See, Satelitní mapa Zell am See, Zell am See - počasí, Zell am See: Fotografie

Doporučené hotely Zell am See


Zobrazit všechny »


Zell am See: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zell am See Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u jezera Zeller See, Ubytování u sjezdovky, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zell am See a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:44:38, Nadmořská výška: 766m, WWW stránky:

Plusy

osobitá místní atmosféra
dobré bary
blízko turistické stezky
kvalitní veřejná doprava
dobrá občanská vybavenost
dobrá dostupnost
mnoho kaváren
dostatečná nabídka ubytování
klid
hezké hory
hezké obchůdky
lázeňství
romantická atmosféra
dostatek aktivit v okolí
hory v okolí
možnosti outdoorových aktivit
živá a zábavná destinace
pestrá nabídka ubytování
pobyty u moře
ráj fotografů
bohatá nabídka aktivit
krásné scenérie
skvělé jídlo
převážně dobré počasí
zábavný noční život
u jezera
v údolí
zelené město
milí lidé

Proti

daleko od letiště
nesnesitelné letní teploty
často prší
slabší noční život
vyskytující se zchátralé budovy
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

aktivní dovolenou
poznávání historie
slavnosti
noční život
romantiku
shopping
sportovní turistiku
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká
železniční

Aktivity

horská kola
jízda na koni
lezení
lyžování
paintball
parašutismus
paragliding
rafting
rybaření
vodní lyžování

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 47.3249, 12.7974
Nadmořská výška: 766 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:17:38

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.zellamsee.salzburg.at/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: osobitá místní atmosféra, dobré bary, blízko turistické stezky, kvalitní veřejná doprava, dobrá občanská vybavenost, dobrá dostupnost, mnoho kaváren, dostatečná nabídka ubytování, klid, hezké hory, hezké obchůdky, lázeňství, romantická atmosféra, dostatek aktivit v okolí, hory v okolí, možnosti outdoorových aktivit, živá a zábavná destinace, pestrá nabídka ubytování, pobyty u moře, ráj fotografů, bohatá nabídka aktivit, krásné scenérie, skvělé jídlo, převážně dobré počasí, zábavný noční život, u jezera, v údolí, zelené město, milí lidé, rovinaté okolí, i luxusní ubytování, hodně výletů, lyžařské areály okolo, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zell am See: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422011-08-24 10:02:02
Zell am See je menší město a oblíbené rekreační středisko v Rakousku . Nachází se v oblasti Salcbursko, na břehu známého jezera Zeller See . V současnosti zde žije okolo 10 000 obyvatel.

O městě

Zell am See je významné turistické středisko, které láká turisty z celé Evropy jak v létě, tak v zimě. Okolní turistické trasy v alpské přírodě lákají pěší i cykloturisty. Nechybí tu ani stezky pro vyznavače inline bruslení a golfové hřiště . V zimním období nabízí Zell am See výbornou výchozí pozici a dopravní dostupnost do známých lyžařských středisek Kaprun , Saalbach a dalších. Jedná se jinak také o významnou lázeňskou obec. Celá oblast okolo Zell am See patří v současnosti mezi nejnavštěvovanější místa Rakouska. Nejvýznamnější památkou ve městě je věž Kastnerturm a kostel sv. Hippolyta. Jinak se tu nachází celá řada krásný renesančních a barokních měšťanských domů.

Ferdinand Porsche

V Zell am See žila poslední léta svého života významná osobnost automobilového průmyslu - Ferdinand Porsche. Jeho tělo je pohřbeno v usedlosti s názvem Porschegrund kousek za městem, kde také naleznete menší muzeum automobilek, které založil - Porsche a Volkswagen.

Turistické služby

Zell am See disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku si můžete prohlédnout ZDE . Dobře najíst se můžete v restauraci Steinerwirt, Lohninghof, Kupferkessel či v pizzerii Giuseppe. Nechybí tu ani obchody nebo krásné kino.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již Římany. Součásná obec byla nejspíše založena v druhé polovině 8. století. Práva obchodního města získalo Zell am See v roce 1357. Statut města pak získalo 24. ledna 1928.

Doprava

Zell am See je nejlépe dostupné autem nebo vlakem. Nejbližší letiště Flugplatz Zell am See se nachází na jižním okraji městečka. Toto letiště je velmi oblíbené sportovními piloty a fanoušky kluzáků. Autem se sem dostanete nejlépe po silnici č. 311 nebo 168. Vlaky sem jezdí např. několikrát denně přímo ze Salzburgu .

 2012-01-29 21:55:22
Zell am See je malé rakouské městečko, které mě okouzlilo. Vždy když si vzpomenu na výlet na lyžích nebo na kole, které jsme tu strávili, pomyslím na toto městečko. Jak jsme v centru popíjeli místní pivo Radler. Na naše pivo to sice nemá a ve finále není noc moc, ale tam vám zachutná. Snad to dělá ta atmosféra nebo příjemní lidé? Ale je tam opravdu moc hezky. Když tam pojede v době nějakého svátku nebo výročí budete překvapeni jako mají pěknou výzdobu v ulicích. Jsou to prostě rakušáci.

Města a obce v okolí

Zell am SeeThumersbach (1.6km)Aufhausen (4.3km)Maishofen (4km)Viehhofen (7km)Piesendorf (7km)Kaprun (7km)Niedernsill (12km)Taxenbach (13km)