TIXIK.cz » Města » Česká republika » Kraj Vysočina » Pelhřimovsko » Želiv

Želiv - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Želiv: Hlídač pokojů
Želiv Mapa Mapa hotelů Želiv

ŽelivŽeliv

Související témata

Želiv: Fotografie

Doporučené hotely Želiv


Zobrazit všechny »


Želiv: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Želiv Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Želiv a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:48:45, Nadmořská výška: 409m, Adresa: Želiv 320, Želiv, Česká republika, Telefon: +420 565 581 133, WWW stránky:

Obec Želiv leží v České republice , v malebném koutě Vysočiny, asi 10km od Humpolce .

Základní fakta

Želiv není příliš velká, žije zde něco málo přes 1000 obyvatel, ale svou polohou je přímo předurčena k rekreaci. Nabízí spoustu možností pro turistiku v okolní přírodě, pro rekreaci u vody či k návštěvě kulturních památek. Dominantou obce Želiv je premonstrátský klášter, jehož historie je velmi bohatá na převratné události. Několikrát vyhořel a na jeho přestavbě se podílel mmj. i slavný stavitel Jan Blažej Santini. V padesátých letech 20.století klášter sloužil jako internační tábor pro nepohodlné kněze a řeholníky z celého Československa. V roce 2010 byl zapsán na seznam národních kulturních památek. V klášteře se od roku 2003 vaří také dobré pivo, např. výborná patnáctka Gottschalk, a několik druhů bylinných piv. V Želivi a jejím těsném okolí se nachází několik zajímavých architektonických památek, jako např. hřbitovní kostel Sv. Petra a Pavla, několik kapliček a Božích muk, které jsou opředeny řadou pověstí. Hlavním turistickým lákadlem je však okolní příroda a tři přilehlé vodní nádrže. Želiv leží na soutoku dvou řek, Trnavy a Želivky. Na obou těchto řekách byly ve 20.století vytvořeny přehrady Vodní nádrž Trnávka , Sedlice a Vřesník.

Zajímavosti z obce a regionu

Ze Želivi pocházel i známý husitský vůdce lidu Jan Želivský. Z turistických cílů v okolí je možno navštívit město Humpolec - město, kam se odstěhoval Hliník, fiktivní postava z filmu Marečku, podejte mi pero! I přes to, že nikdy nežil, má v Humpolci svou pamětní desku. Stejně tak je to i s krematoriem v Pelhřimově , které všichni znají z filmu Vesničko má, středisková. Taky neexistuje, ale svou pamětní desku tam má. Vydat se můžete také do Kaliště, prohlédnout si rodný dům Gustava Mahlera, který naopak opravdu žil. Stejně tak je zajímavé město Pacov, rodiště spisovatele Antonína Sovy.


Informace a fakta

GPS: 49.5298, 15.2217
Nadmořská výška: 409 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:17:48

Želiv: Recenze

Želiv prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Želiv (0.1km)Humpolec (10km)Pelhřimov (11km)Herálec (17km)Čechtice (16km)Světlá nad Sázavou (20km)Ledeč nad Sázavou (19km)Havlíčkův Brod (27km)Louňovice pod Blaníkem (30km)

Webmap: 1 2 3