TIXIK.cz » Palestina » Zeď nářků

Zeď nářků - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zeď nářků: Hlídač pokojů
Zeď nářků Mapa Mapa hotelů Zeď nářků

Související témata

Zeď nářků: Fotografie

Doporučené hotely Zeď nářků


Zobrazit všechny »Zeď nářků: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zeď nářků Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zeď nářků a doprava
Nebo46km
Judská poušť49km
Tel Be'er Sheva 70km
Ajloun78km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 23:49:46, Nadmořská výška: 738m, Adresa: Jerusalem, Israel, Telefon: +972 2-628-5666

Zeď nářků, známá také jako Západní zeď, je nejposvátnější místo židů. Nachází se v historickém městě Jeruzalém , na sporném území, které si nárokuje Izrael i Palestinská autonomie . Jedná se o pozůstatek západní části vnější hradby, která obklopovala v minulosti Chrámovou horu.

Pohledy do historie

První zmínka o smutečních modlitbách židů na tomto místě pochází z roku 333. Nachází se ve vyprávění poutníka z Bordeaux , který do Jeruzaléma v tomto roce dorazil. První zmínka, kterou lze s jistotou přiřadit k místu dnes nazývanému Zeď nářků, pak pochází z 15. století, konkrétně z roku 1488.

Současnost

V současnosti je Zeď nářků cílem poutníků z celého světa, kteří tam vyslovují své modlitby. Většinou je modlitba napsána i na papírový lístek a vsunuta mezi kameny, ze kterých je zeď postavena. Často je Zeď nářků místem, kde se odehrává také obřad bar micva, což je židovský náboženský obřad, kdy se ze židovského chlapce stává dospělý muž. Přístup ke Zdi nářků mají i nežidé. Prostor náměstí u zdi je považován za „synagogu“, a tak je tam vyžadována pokrývka hlavy u mužů a oddělení mužů a žen.


Informace a fakta

GPS: 31.7767, 35.2342
Nadmořská výška: 738 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:32

Zeď nářků: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 7027.9.2010 20:18:07
Také mě tato stavba velice fascinuje! Nejvíce se mi líbí ta pověst nebo pověra nebo tradice nebo jak se tomu říká, že napíšete své přání na kousek papíru a vložíte to mezi kameny a mělo by se splnit! Jen by mě zajímalo jestli to má nějaký smysl a jestli to funguje?? Každopádně na tomto místě musí být něco magického!
 Aura: 49Recenze: 9727.9.2010 20:12:02
Zeď nářku je velmi zajímavá a krásná. Dělala jsem na ní referát do školy. Kéž bych se tam jednou mohla podívat! Židovské stavby i jejich zvyky a tradice jsou pro mne velmi zajímavé a inspirující.

Města a obce v okolí

Jericho (23km)