TIXIK.cz » Zdenčina skála

Zdenčina skála - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zdenčina skála: Hlídač pokojů
Zdenčina skála Mapa Mapa hotelů Zdenčina skála

Zdenčina skálaZdenčina skála

Související témata

Zdenčina skála: Fotografie

Doporučené hotely Zdenčina skála


Zobrazit všechny »


Zdenčina skála: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zdenčina skála Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zdenčina skála a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 16:55:40, Nadmořská výška: 364m

Zdenčina skála je asi 10 metrů vysoká skalní věž s vyhlídkovou plošinou. Nachází se v České republice , asi 4 km severovýchodně od města Turnov . V přírodní rezervaci Klokočské skály . Zdenčina skála je přírodní pískovcová věž v krásném prostředí pískovcových skal a borovic. Stojí v nadmořské výšce cca 385 m n.m. Vyhlídka Zdenčina skála otevírá krásný výhled na údolí řeky Jizery, vesničku Loužek, Betlemský mlýn, na Přírodní rezervaci Bučiny u Rakous, na vesnici Besedice a jejich okolí. Zdenčina skála je nejlépe přístupná z vesničky Záholice, kde je malinké parkoviště na návsi. Odtud se vydáte po červené turistické trase směr Klokočské skály. Z cesty Klokočskými skalami odbočíte asi po kilometru doleva u značené odbočky a po cca 400 metrech krásnou přírodou dojdete k vyhlídce. Zdenčina skála může být pro zdatnější turisty i součástí většího výletu. Z železničního nádraží ČD Turnov po červené trase směr Klokočské skály, Záholice, Zdenčina skála, Průchody nad obcí Klokočí a odtud po žluté trase směr skalní hrad Rotštejn a obec Loktuše , kde je u restaurace autobusová zastávka pro zpáteční směr Turnov (k nádraží ČD) . Celková délka trasy je cca 9 km.

Informace a fakta

GPS: 50.6067, 15.1931
Nadmořská výška: 364 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 17:41:50

Zdenčina skála: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-11-27 09:01:12
Pokud půjdete ze Záholic směrem na Průchody a Klokočí, tak se vám tahle malá zacházka od hlavní cesty vyplatí. Je to značená odbočka a může to být tak 300 metrů od hlavní cesty. Patří k nejhezčím vyhlídkám v Klokočských skalách.
 Aura: 63Recenze: 2242010-10-11 12:55:04
Zdenčina skála je pěkný tip na výlet. Auto jsme nechali stát na naměstíčku v obci Záholice a odtu po červené až ke skále. Cesta vede příjemným terénem v lese. U skály je informační cedule, kde se dozvíte o vzniku skály. Po vystoupání několika schodů se vám naskytne krásný výhled na okolí. Můžete vidět Zbiroh a údolí Jizery. Kdyby nebyly tak vysoké stromy viděli by jste i na Ralsko. Komu by to nestačila může si cestu prodloužit až do Klokočí.

Města a obce v okolí

Turnov (3.7km)Malá Skála (4.3km)Frýdštejn (5km)Semily (10km)Vyskeř (9km)Žehrov (11km)Rádlo (12km)Lomnice nad Popelkou (15km)Jablonec nad Nisou (13km)

Webmap: 1 2 3