TIXIK.cz » Města » Žatec

Ubytování Žatec, hotely Žatec

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Žatec: Hlídač pokojů
Žatec Mapa Mapa hotelů Žatec

Související témata

Satelitní mapa Žatce, Žatec - počasí, Žatec: Fotografie

Doporučené hotely Žatec


Zobrazit všechny »Žatec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Žatec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Žatec a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:10:42, Telefon: +420 415 710 443, WWW stránky:

Plusy

krásná architektura
převážně dobré počasí
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
dobré pivo
romantická atmosféra
hezké hory

Proti

nesnesitelné letní teploty
poměrně draho

Vhodné pro

business
festivaly
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku
paragliding

Zajímavosti

historické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

strojírenský
těžební
chemický
IT

Aktivity

paragliding
lezení
jízda na koni
rybaření
vodní lyžování
rafting
paintball


Informace a fakta

GPS: 50.3272, 13.5458
Nadmořská výška: 244 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 72 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 20:49:41

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.mesto-zatec.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: krásná architektura, převážně dobré počasí, krásné scenérie, osobitá místní atmosféra, dobré pivo, romantická atmosféra, hezké hory, klid, rovinaté okolí
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: nesnesitelné letní teploty, poměrně draho, daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Žatec: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-01-30 22:15:30
Velmi příjemné město. Rozhodně stojí za to vylézt na radniční věž, výhled je nádherný a paní, která ji obsluhuje velmi příjemná. Na náměstí je, nebo alespoň před dvěma lety, byla výborná palačinkárna. Rozhodně stojí za to vydat se i mimo centrum, v okrajových čtvrtích jsou architektonicky cenné prvorepublikové vilky.
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:28:47
Žatec je město v Česku . Nachází se v Ústeckém kraji, v okrese Louny , na řece Ohři. Dnes zde žije okolo 20 tisíc obyvatel. Žatec a jeho okolí je proslavené svým jedinečným chmelem a Žateckým pivem.

O městě

Žatec je krásné historické město oblíbené i filmaři. Natáčely se tu filmy jako např. Starci na chmelu, Holky z porcelánu, Mladý Indiana Jones (1992 - 1993) , Doktor Živago (2002) , či Edith Piaf (2008) . M2sto se může pochlubit několika nej. Nachází se tu např. nejmenší chmelnice na světě, nejmenší pivovar na světě (pokusný pivovar ve Chmelařském institutu) , největší sklad chmele na světě či druhou největší synagogu v Čechách. Zmíněné chmelařské budovy jsou navrženy na zápis na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO . Okolí města Žatec je největší chmelařskou oblastí v Česku . Žatec je i rodištěm slavných osobností, např. režiséra Jana Svěráka, architekt Karla Lehrmanna či biologa Wernera Nachtigalla.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již v době kamenné. V 8. století zde bylo založeno slovanské hradiště. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1004. V 16. století patřil Žatec mezi největší česká města.

Turistické zajímavosti

Mezi významné památky ve městě Žatec patří chrám Nanebevzetí Panny Marie a sloup Nejsvětější Trojice. Velmi zachovalý je systém městského opevnění s Husitskou baštou. Navštívit můžete také zdejší regionální muzeum K. A. Polánka. V roce 2002 v něm byla otevřena stálá expozice "Kabinet chmelových známek", dokumentující historický vývoj a teritoriální rozšíření chmelových známek v Čechách. Je to největší vystavovaný soubor svého druhu v Česku. Unikátní je také zdejší orloj s chmelařskými motivy. Pokud si chcete vychutnat výhled na město z výšky a dozvědět se něco o historii zdejšího chmele, navštivte novou vyhlídkovou věž Chrámu chmele a piva . Ve městě je také Chmelařské muzeum.

Dočesná

Dočesná je největší akcí, která se každý rok koná v Žatci. Vznikla původně jako oslava dočesání posledního chmelového štoku. Dnes se jedná o dvoudenní akci na náměstí Svobody a v jeho blízkém okolí. Akci provázejí různá hudební a divadelní vystoupení a součástí oslav jsou i chmelové a pivní soutěže. Celý program oslav "Dočesné" umocňuje historická divadelní scénka, při které je pasován vybraný pěstitel chmele do rytířského stavu. Na akci se představují nejen pivovary z Čech , ale také ze zahraničí.

Turistické služby

Veškeré informace o městě Žatec, aktivitách a zábavě vám poskytnou v informačním centru na náměstí Svobody 1.

 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 19:58:23
Královské mměsto Žatec se nachází jen pár kilomatrů od Nechranické přehrady. Je pěkné a dobře udržované. Proslavilo se natáčením seriálu Náměstíčko, takže se můžete podívat i tam, jak je malebné. Uprostřed náměstí je chmelnička, kde roste několik rostinek chmelu a tím nám napovídá že se zde vaří dobré pivo.

Města a obce v okolí

Žatec (0km)Louny (18km)Kadaň (20km)Chomutov (17km)Mutějovice (19km)Jirkov (20km)Klášterec nad Ohří (26km)Obrnice (22km)Okounov (31km)

Webmap: 1 2 3