TIXIK.cz » Města » Zaragoza

Hotely Zaragoza

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zaragoza: Hlídač pokojů
Zaragoza Mapa Mapa hotelů Zaragoza

Související témata

Satelitní mapa Zaragozy, Penziony v Zaragoze, Luxusní ubytování v Zaragoze, Apartmány v Zaragoze, Levné ubytování v Zaragoze, Autopůjčovny v Zaragoze, Zaragoza: Fotografie

Doporučené hotely Zaragoza


Zobrazit všechny »Zaragoza: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zaragoza Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Zaragoze, Plánovač výletů, Zaragoza a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:12:36, Adresa: Calle Milagro de Calanda, 18, Saragossa, Španělsko, Telefon: +34 976 72 11 00, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
rovinaté okolí
mírné klima

Vhodné pro

shopping
plavby

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 41.6558, -0.8771
Nadmořská výška: 213 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:19

Zaragoza: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:11:16
Zaragoza je hlavním městěm autonomního společenství Aragonie a provincie Zaragoza. Nachází se ve Španělsku , na řece Ebro. Zaragoza je proslulá svým folklórem, místní gastronomií i památkami. V roce 2008 se tu dokonce konala světová výstava Expo 2008 o vodě a udržitelnosti rozvoje. V roce 2014 se tu má konat výstava o květinách “Květinové Expo“. Zaragoza také kandiduje na Evropské hlavní město kultury v roce 2016. Aby toho nebylo málo, město chce být kandidátem na pořádání zimních olympijských her v roce 2022. Nedaleké Pyreneje totiž nabízejí nejlepší španělská lyžařská střediska.

Historie města sahá do starověku. Zaragoza byla založena Římany v letech 24 – 12 př.n.l. Od 8. století bylo město součástí Córdobského chalífátu. Bylo tak baštou v boji proti křesťanským královstvím na severu Španělska. Po rozpadu Chalífátu vznikla taifská království. V roce 1118 dobylo Zaragozu křesťanské království Aragón a z města se rázem stalo hlavní město království.

V současnosti žije ve městě Zaragoza cca 700 000 lidí. Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří bazilika Basílica del Pilar, katedrála La Seo Cathedral a palác Aljafería Palace. Tyto památky jsou v rámci Mudéjarské architektury v Aragonii zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . V Zaragoze však najdete i římské památky, mezi které patří např. římské divadlo Cesaraugusta či římské hradby. Zaragoza je ale i město moderní architektury. Té vévodí určitě pavilon Expa 2008, metropolitní vodní park Luis Buñuel Metropolitan Water Park , budova Torre del Agua či most Third Millenium Bridge. Pokud si tu chcete užít trochu zeleně, určitě navštivte park Primo de Rivera Park. Zaragoza jinak nabízí také mnoho oslav a festivalů. Tím nejvyhlášenějším je festival Fiesta del Pilar. Jedná se zároveň o jeden z nejslavnějších festivalů v rámci celého Španělska. Během jeho konání se počet obyvatel ve městě zvedá až na 2 miliony.

Po městě Zaragoza se dá nejlépe pohybovat autobusy. K dispozici je tu síť s 28 pravidelnými linkami. Je tu i mezinárodní letiště Zaragoza Airport. Ti co mají rádi sport, hlavně fotbal, by neměli vynechat návštěvu jednoho ze zápasů fotbalové mužstva Real Zaragoza, které hraje první španělskou ligu Primera División.

Města a obce v okolí

ZaragozaCasetas (14km)La Muela (22km)Alagón (24km)Leciñena (27km)Fuentes de Ebro (26km)Zuera (24km)Tauste (43km)Cariñena (46km)

Webmap: 1 2 3