TIXIK.cz » Města » Zamość

Ubytování Zamość, hotely Zamość

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zamość: Hlídač pokojů
Zamość Mapa Mapa hotelů Zamość

Související témata

Satelitní mapa Zamośće, Autopůjčovny v Zamośći, Zamość - počasí, Zamość: Fotografie

Doporučené hotely Zamość


Zobrazit všechny »Zamość: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zamość Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zamość a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:30:21, WWW stránky:

Zamość je město v Polsku . Nachází se ve východní části země. Administrativně patří do Lubelského vojvodství. V současné době má asi 67 000 obyvatel.

O městě - UNESCO

Město Zamość bylo založeno v roce 1580 kancléřem a hejtmanem Janem Zamoyským. Bylo vybudováno v duchu italské renesance. V letech 1975–1998 bylo centrem vojvodství. V současné době je město Zamość významné kulturní a turistické centrum. Je přezdíváno “perla polské renesance“. Od roku 1992 je historické centrum města Zamość zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Turistické zajímavosti

Kromě historického jádra města Zamość, kterému vévodí krásné "Velké tržní náměstí" s ještě krásnějšími měšťanskými domy s arkádami a renesanční radnicí. K nejvýznamnějším památkám tohoto města patří také pevnost Zamość, místní katedrála, synagoga, zbytky původního opevnění, a dále celá řada dalších renesančních staveb. Velké tržní náměstí patří svou rozlohou k největším náměstím v Evropě.

Skvost renesanční architektury

Renesanční radnice je považována za jednu z nejkrásnějších renesančních staveb v celé Evropě. Ve městě dále najdete dalších asi 120 renesančních památek.

Turistické služby

Zamość nabízí dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . K oblíbeným ubytovacím objektům patří např. hotel Orbis Zamojski , hotel Senator a hotel Renesans. Dobře najíst se můžete například v restauraci Victoria, která je součástí hotelu Orbis Zamojski, v restauraci Sabat, v restauraci Wiatrak nebo v pizzerii Werona.

Zábava

Mezi nejoblíbenější kulturní akce ve městě Zamość zcela jistě patří Letní divadlo Zamość (Zamojskie Lato Teatralne) , každoroční jazzový festival Jazz na Kresach, Mezinárodní folklórní festival EUROfolk, Letní filmová akademie a Mezinárodní dny náboženských filmů SACROfilm.

Doprava

Do města Zamość se nejlépe dostanete autem nebo autobusem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Řešově . Pro cestu autem je dobré zvolit po silnici č.74 nebo silnici č. 17 (E372) . Autobusem se města Zamość dostanete z většiny velkých měst v Polsku. Jezdí i některé mezinárodní autobusové linky. Bohužel všechny osobní vlaky, které dříve zajížděly na zdejší nádraží, byly od roku 2009 zrušeny.

Plusy

milí lidé
krásná architektura
převážně dobré počasí
živá a zábavná destinace
rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

poznávání historie
studium
aktivní dovolenou

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 50.7171, 23.2534
Nadmořská výška: 219 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:39:24

Zamość: Recenze

Zobrazit recenze:
 2008-06-18 19:48:37
Město bylo založeno v 16. století na obchodní trase, která spojovala západní a severní Evropu s Černým mořem. Bylo vystaveno v duchu italského ideálu v resnesančním stylu, jehož je výrazným klenotem.

Města a obce v okolí

ZamośćKrasnobród (19km)Tomaszów Lubelski (32km)

Webmap: 1 2 3