TIXIK.cz » Města » Zamora

Ubytování Zamora, hotely Zamora

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zamora : Hlídač pokojů
Zamora  Mapa Mapa hotelů Zamora

Související témata

Satelitní mapa Zamory, Luxusní ubytování v Zamoře, Autopůjčovny v Zamoře, Levné ubytování v Zamoře, Zamora : Fotografie

Doporučené hotely Zamora


Zobrazit všechny »Zamora : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zamora  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zamora a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 05:55:29, Nadmořská výška: 654m, WWW stránky:

Zamora je okouzlující město v evropském Španělsku , v provincii Castille y León. Architektonickými krásami odzbrojující město se nachází na kopcovitém severovýchodě, blízko hranic s Portugalskem . Zamora je městem 24 zachovalých románských kostelů, pocházejících ze 12. a 13. století. Je jediným městem v celé Evropě, v němž se zachovalo takové množství jedinečně zachovalých románských památek.

Historie

Římané na území dnešní Zamory založili osadu Ocellodurum. Město leželo na významné cestě z Emertity (dnešní Mérida) do dnešní Astorgy. Během maurské nadvlády byla osada známá jako Semurah nebo Azemur. Po ustavení Asturského království se stala osada strategickou součástí obranné linie. Od osmého do jedenáctého století trvaly příkré boje mezi křesťany a muslimy. Z tohoto období pochází opevnění města.

Zavraždění krále

Nejpozoruhodnější historickou epizodu Zamora zažívala v době obležení vojskem krále Sancha II Kastilského v roce 1072. O několik desetiletí dříve rozdělil král Ferdinand I. León své království mezi své tři syny. Své jediné dceři Doñi Urrace odkázal opevněnou Zamoru. Tři synové spolu válčili, až vyšel jako jediný vítěz Sancha. Zamora tehdy byla stále pod nadvládou Sanchovy sestry, která byla ve spojenectví s Leónskými šlechtici. Sancho obléhal Zamoru s legendárním hrdinou El Cidem. Nakonec byl zavražděn zamorským šlechticem.

Památky

Město je plné románských staveb. Jednou z nejvýznamnějších je Zamorská katedrála. Jižní fasáda Kostela Svaté Magdalény je románská, datována je do 13. století. Kostel Svatého Isidora pochází také ze 12. století, exteriér tvoří dvě arkády archivoltami. Ze 12. století pocházejí významné stavby kostelů, z nichž pravděpodobně nejvýznamnější jsou San Claudio de Olivares (menší kostel, sloupy v hlavní lodi jsou pokryty reliéfy) , San Juan de Puerta Nueva, a také Santa María la Nueva (pochází ze 12. století, křtitelnice z následujícího století) . Kromě významných románských staveb se ve městě nachází kostel Arcenillas z 15. století, gotické sochařské umění lze obdivovat v hiniestském kostele. Zajímavostí je kostel San Pedro de la Nave, který najdete ve 12 kilometrů vzdálené vesničce El Campillo. Byl založen již v sedmém století, přestavěn ve století dvanáctém.

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura


Informace a fakta

GPS: 41.503, -5.746
Nadmořská výška: 654 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:20

Zamora : Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292011-05-03 09:10:00
Zamora má to štšěstí nebo smůlu, jak se to vezme, že leží trochu excentricky. Je opravdu nádherná a architektonicky cenná, ale navštěvuje ji málo turistů. Ze Salamanky, která je mekkou turistů, je to hodinka jízdy. Rozhodně stojí za vidění ty románské památky. Katedrála je unikátní svou střechou z tašek ve tvaru rybích šupin. Uvnitř je unikátní sbírka holandských renesančních a barokních gobelínů obrovských rozměrů s antickými motivy. ty mě uchvátily natolik, že jsem si při poslední návštěvě Salamanky do Zamory odskočila jenom proto, abych je mohla ještě jednou vidět. U katedrály se nacházejí zbytky arabského hradu, které jsou krásně opraveny a na volném prostranství oživeny moderními, ale vkusnými skulpturami. Vůbec, Zamora je město kontrastů. Vedle románských kostelíků nelze přehlédnout spoustu secesních staveb, které upoutají svou veselostí a často až kýčovitostí. Zamorská secese je proti naší (viz karlovy vary) taková rustikální, ale rozhodně zajímavá. Město má hodně pěších zón, takže je velmi příjemné na procházení. V hradbách se nachází domek, tzv. Cidův dům, kde legendární Cid prý přespal při obléhání Zamory. Zamora má také hezké parky a v porovnání se Salamankou, která se hemží turisty, je tu klid a cítíte se tady ne jako turista, ale místní. Doporučuji. Jo, kdo chce pochopit Španělsko, může navštívit muezum Velikonoc, které se tu slaví ve velkém, podobně jako v Seville. V muzeu se vystavují obrovská nosítka se sochami v životní velikosti, s naturalistickými výjevy Ukřižování. Člověk mrskající Krista se v tom zcela vyžívá, ten, kdo mu přitlouká hřeb do nohy při přibíjení na kříž, tak rozmachem nešteří, krev stříká okolo. Všemu přihlížejí postavy koukající skrze kápě v barvách jednotlivých bratrstev. Velkolepé, morbdiní, jeden z klíčů k pochopení Španělska.

Města a obce v okolí

Zamora (0km)Villaralbo (5km)Monfarracinos (7km)Coreses (12km)Peleagonzalo (22km)Toro (29km)Moralina (33km)Villardiegua de la Ribera (36km)Peñausende (26km)

Webmap: 1 2 3