TIXIK.cz » Hrady a zámky » Vrchotovy Janovice » Zámek Vrchotovy Janovice

Zámek Vrchotovy Janovice, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Vrchotovy Janovice: Hlídač pokojů
Zámek Vrchotovy Janovice Mapa Mapa hotelů Zámek Vrchotovy Janovice

Související témata

Zámek Vrchotovy Janovice: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Vrchotovy Janovice


Zobrazit všechny »Zámek Vrchotovy Janovice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Vrchotovy Janovice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Vrchotovy Janovice a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 16:31:46, Nadmořská výška: 413m, Adresa: Vrchotovy Janovice 1, 257 53 Vrchotovy Janovice, Česká republika, Telefon: 317 835 181, WWW stránky:

Zámek Vrchotovy Janovice je původně gotická vodní tvrz s původním parkem. Nachází se v České republice asi 20 km od města Benešov. První zmínky o gotické tvrzi pocházejí z roku 1350. V průběhu staletí byla postupně přestavována. Až v polovině 19. století získal Zámek Vrchotovy Janovice nynější novogotickou podobu. Poslední majitelkou zámku byla baronka Sidonie Nádherná z Borutína (1885 - 1950) , která je pohřbená v přilehlém zámeckém parku. Zámecký park má romantickou podobu a najdete zde řadu domácích i cizokrajných dřevin. Zámek Vrchotovy Janovice byl v průběhu 2. světové války využíván jako kasárna a časem se stal výchovným táborem pro uprchlíky z pracovního nasazení v Německu a další nepohodlné osoby. Po skončení války byl Zámek Vrchotovy Janovice vyvlastněn a používala ho armáda nebo byl skladem textilu. Zámek je spolu s parkem v majetku Národního muzea od konce 50. let 20. století a nabízí jeho stále expozice: Společnost v Čechách 19. století, „Rilke, Kraus a Vrchotovy Janovice“ a České zvonařství. Od roku 2008 nabízí zámek možnost uspořádání svatebních obřadů. Zámek Vrchotovy Janovice je otevřen květen až srpen: středa – neděle; 9 – 12 h, 13 – 17 h září: víkendy; 9 – 12 h, 13 – 17 h

Informace a fakta

GPS: 49.6692, 14.5779
Nadmořská výška: 413 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:40:00

Zámek Vrchotovy Janovice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292010-05-12 21:26:19
Krásný výlet na podzim, kdy stromy v parku jsou nádherně zbarvené. Park je vlastně také to nejcennější, sama Sidonie Nádherná byla vášnivou zahradní architektkou, lze-li to takto říci. Mnoho úprav parku vzniklo její rukou. Z expozice Česká společnost 19. století mě velmi zaujal pořadník na plesech: notýsek, kam si dámy zapisovaly pořadí pánů, kteří je vyzvali na tanec. Moc pěkné. Vhodné pro rodiny s dětmi, jako exponáty jsou ve vitrinách hračky dětí z bohatších rodin 19. století, panenky nevyjímaje. Doporučuji. Dá se tam pohodlně dojet z Benešova vlakem.

Města a obce v okolí

Benešov (15km)Louňovice pod Blaníkem (20km)Županovice (21km)Netvořice (17km)Týnec nad Sázavou (18km)Borotín (18km)Pyšely (24km)Kovářov (27km)Český Šternberk (30km)

Webmap: 1 2 3