TIXIK.cz » Hrady a zámky » Telč » Zámek Telč

Zámek Telč - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Telč: Hlídač pokojů
Zámek Telč Mapa Mapa hotelů Zámek Telč

Zámek TelčZámek Telč

Související témata

Zámek Telč: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Telč


Zobrazit všechny »


Zámek Telč: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Telč Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Telč a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 03:00:30, Nadmořská výška: 524m, Adresa: náměstí Zachariáše z Hradce 1, 588 56 Telč, Česká republika, Telefon: +420 567 243 943, WWW stránky:

Zámek Telč se nachází ve stejnojmeném městě Telč, které je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Město leží na jihu České republiky. Nachází se zhruba 20km od města Jindřichův Hradec a 30km od města Jihlava. Jedná se o zachovalý renesanční zámek. Původně zde stával gotický hrad, ten však majitel Zachariáš z Hradce pod vlivem své cesty do italského Janova nechal přestavět na renesanční zámek. Pozdější majitelé již do architektury zámku nijak razantě nezasahovali. Poslední majitelé zámku byli Podstatští z Lichtenštejna. V současné době je Zámek Telč majetkem státu. Na severozápadní straně od zámku se nachází zámecký park se spoustou vzácných vzrostlých dřevin a s klasicistním skleníkem. Součástí zámku je i zámecká zahrada. V zámecké galerie se konají různé výstavy. Zámek Telč nabízí dvě prohlídkové trasy. První okruh nabízí k prohlídce renesanční sály a druhý interiéry posledních majitelů. Zámek Telč je přístupný od dubna do října denně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 49.1852, 15.4518
Nadmořská výška: 524 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:26:32

Zámek Telč: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 14:50:18
Měla jsem možnost zatím navštívit jen první okruh - renesanční sály. Ale bylo to velmi zajímvé a poučné. Nejzajímavější pro mne byla klenotnice a zbrojnice. Přišla jsem si zde jak na nějakém zámku z pohádky :)

Města a obce v okolí

Telč (0.2km)Dačice (12km)Třešť (12km)Strmilov (18km)Počátky (18km)Kunžak (20km)Slavonice (22km)Třebíč (31km)Kamenice nad Lipou (30km)

Webmap: 1 2 3