TIXIK.cz » Hrady a zámky » Slavkov u Brna » Zámek Slavkov - Austerlitz

Zámek Slavkov - Austerlitz - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Slavkov - Austerlitz: Hlídač pokojů
Zámek Slavkov - Austerlitz Mapa Mapa hotelů Zámek Slavkov - Austerlitz

Zámek Slavkov - AusterlitzZámek Slavkov - Austerlitz

Související témata

Zámek Slavkov - Austerlitz: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Slavkov - Austerlitz


Zobrazit všechny »


Zámek Slavkov - Austerlitz: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Slavkov - Austerlitz Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Slavkov - Austerlitz a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 14:37:15, Adresa: Palackého náměstí 1, 684 01 Slavkov u Brna, Česká republika, Slavkov u Brna, 684 01, Telefon: 544 221 204, WWW stránky:

Zámek Slavkov - Austerlitz je barokní zámek v regionu Jižní Morava . Nachází se v České republice , přibližně 20 km východně od města Brno . Zámek Slavkov - Austerlitz stojí na místě, kde stávala ve 13. století komenda Řádu německých rytířů. Na konci 16. století zde byl vybudován čtyřkřídlý renesanční zámek s arkádami. Koncem 17. století započal Dominik Ondřej Kounic barokní přestavbu zámku. Kounicové vlastnili Zámek Slavkov - Austerlitz více než 400 let. Součástí zámeckého areálu je rozsáhlý park. Původně se jednalo o renesanční zahradu. Současně s přestavbou zámku byla přetvořena na zahradu v barokním stylu. Současná rozloha parku je 15,5 ha. V 18. století zde byly postaveny menší zahradní stavby. Dochovaný zůstal například čínský salónek. V současnosti je pro návštěvníky přístupné téměř celé první patro zámku. Součástí expozice je část galerie Kouniců, včetně portrétů členů rodiny. Mezi nejcenější části interiérů patří Sál předků a Historický sál, kde bylo podepsáno po bitvě u Slavkova příměří mezi Rakouskem a Francií . Zámek Slavkov - Austerlitz nabízí k prohlídce i podzemí se systémem chodeb, pekárnou, mučírnou a lapidáriem. Zámek má vlastní výstavní prostory, kde se pořádají sezóní výstavy. Zámek Slavkov - Austerlitz je otevřen v měsících duben, květen, září, říjen denně mimo pondělí. V měsících červen až srpen je otevřen denně včetně pondělí.

Informace a fakta

GPS: 49.1549, 16.8754
Nadmořská výška: 219 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:04:27

Zámek Slavkov - Austerlitz: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 11:19:37
Zámek který je nedaleko Brna se mi moc líbil. Renesanční a udržovaný a a nádherné zahrady okolo. Takže zde spojíme vědomosti s historie zámku a této oblasti s relaxací a uvolněním v barokně upravených zahradách.

Města a obce v okolí

Slavkov u Brna (0.2km)Kovalovice (7km)Tvarožná (9km)Vyškov (16km)Brno (20km)Blučina (20km)Křtiny (18km)Bukovany (21km)Ruprechtov (19km)

Webmap: 1 2 3