TIXIK.cz » Hrady a zámky » Slatiňany » Zámek Slatiňany

Zámek Slatiňany - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Slatiňany: Hlídač pokojů
Zámek Slatiňany Mapa Mapa hotelů Zámek Slatiňany

Zámek SlatiňanyZámek Slatiňany

Související témata

Zámek Slatiňany: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Slatiňany


Zobrazit všechny »


Zámek Slatiňany: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Slatiňany Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Slatiňany a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 23:47:16, Adresa: Zámecký park 1, 538 21 Slatiňany, Česká republika, Telefon: +420469681112, WWW stránky:

Zámek Slatiňany je hipologické muzeum a státní zámek. Nachází se nedaleko města Chrudim a Pardubice v České republice. Původně zde stávala tvrz, postavená na konci 13. století. V 16. století byla tvrz přebudována na Zámek Slatiňany. Během své historie se zde vystřídala řada majitelů. V roce 1732 zakoupil zámek Josef František hrabě ze Schönfeldu. Jeho dcera se provdala za Jana Adama z Auerspergu. Rodu Auerspergů patřil Zámek Slatiňany až do roku 1942, kdy rod vymřel po meči. Novým vlastníkem se stal Dr. Josef František Trauttmansdorff. Tomu byl však Zámek Slatiňany v roce 1945 na základě Benešových dekretů zkonfiskován. V 50. letech 20. století zde vzniklo hipologické muzeum. To zde sídlí i dnes a patří k nejvýznamnějším muzeím svého druhu na světě. Sbírky muzea mají vysokou uměleckou a odbornou hodnotu. Zámek Slatiňany nabízí pro své návštěvníky dva prohlídkové okruhy a přírodně krajinářský park. První okruh seznámí návštěvníky s historií chovu koní, jejich evolucí a vývojem. Součástí jsou sbírky obrazů koňů, ukázky sedel a postrojů. Druhý okruh nabízí hospodářské zázemí zámku, včetně zámecké kuchyně a kotelny s přelomu 19. a 20. století. První okruh je přístupný duben a říjen o víkendech, květen až září denně mimo pondělí. Druhý okruh je přístupný celoročně. Duben a říjen o víkendech, květen až září denně mimo pondělí a listopad až březen úterý až pátek.

Informace a fakta

GPS: 49.9194, 15.811
Nadmořská výška: 277 m
Telefon: +420469681112
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 17:23:26

Zámek Slatiňany: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-07-24 21:46:30
byla jsem tam ,moc se mi tam libilo,
 Aura: 78Recenze: 2742012-01-23 21:21:26
Zámek Slatiňany nabízí dva prohlídkové okruhy:

I. Hipologická expozice
Vědecká část hipologických sbírek seznamuje návštěvníky s evolucí a historií koní, jejich anatomií, chovem a využitím ve společnosti.
Umělecké sbírky nabízí širokou paletu významných obrazů koní hlavně z 18. a 19. století, další exponáty představují využití koní ve vojenství, dopravě, při parforsních honech či dostizích. Obrazové sbírky jsou doplněny ukázkami sedel a postrojů.

II. Zámecká expozice
Zámecká expozice Vám představí zámek Slatiňany ze dvou naprosto odlišných úhlů pohledu. Jeden je ze strany moderního šlechtice přelomu 19. a 20. století a druhý ze strany personálu. Poznáte hlavní zámecké reprezentativní pokoje, salony, pracovnu a dozvíte se něco z architektury či přínosu rodiny Auersperg pro region Slatiňanska, dále zavítáte do suterénu zámecké budovy, kde se dochoval ojedinělý soubor provozních prostor v podobě lednice, kuchyně včetně velkých kachlových kamen s historickým vybavením a umývárna nádobí. Opravdovým unikátem je kotelna z počátku 20. století se soustavou rozvodného potrubí s originální izolací a boiler. Na kotelnu též navazuje tzv. anglický dvorek ke skladování uhlí.

Města a obce v okolí

Slatiňany (0.3km)Chrudim (3.7km)Bítovany (4.4km)Nasavrky (8km)Heřmanův Městec (11km)Seč (14km)Luže (16km)Skuteč (16km)Pardubice (14km)

Webmap: 1 2 3