TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Ratibořice

Zámek Ratibořice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Ratibořice: Hlídač pokojů
Zámek Ratibořice Mapa Mapa hotelů Zámek Ratibořice

Související témata

Zámek Ratibořice: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Ratibořice


Zobrazit všechny »Zámek Ratibořice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Ratibořice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Ratibořice a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 17:01:34, Nadmořská výška: 301m, Adresa: Česká Skalice 1, 552 03 Česká Skalice, Česká republika, Telefon: 491 814 357, WWW stránky:

Zámek Ratibořice je Národní kulturní památka České republiky. Nachází se v Babiččině údolí ve městě Ratibořice, asi 3 kilometry od České Skalice , odkud sem vede naučná stezka. Zámek Ratibořice byl postaven na místě původní tvrze ze 14. století. Zde si nechal kníže Lorenzo z Piccolomini postavit barokní zámeček, který měl sloužit jako letní a lovecké sídlo. Na konci 18. století koupil Zámek Ratibořice rod Zaháňských. Nejznámější zámeckou paní se stala Kateřina Frederika Vilemína Benigna Zaháňská, která je „paní kněžnou“ v knize české národní spisovatelky Boženy Němcové - Babička. Zámek Ratibořice v rukou krásné a bohaté vévodkyně vzkvétal, v letech 1825 – 1826 ho nechala přebudovat v klasicistním a empirickém stylu, v okolí byl založen zámecký park, který byl postupně rozšířen na celé údolí řeky Úpy a byl vybudován i lovecký pavilon a palmový skleník. V pozdější době vlastnil Zámek Ratibořice kromě jiných i významný rod Schaumburg – Lippe a roku 1945 byl Zámek Ratibořice zestátněn. Dnes je Zámek Ratibořice společně s Babiččiným údolím hojně navštěvován turisty hlavně díky románu Babička, ve kterém autorka barvitě popisuje svoje dětství v Ratibořicích.

Informace a fakta

GPS: 50.4151, 16.0523
Nadmořská výška: 301 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:30:56

Zámek Ratibořice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 32012-06-10 22:28:33
Babička pro mě nebyla tou "životní knížkou", ale Ratibořický zámek a jeho okolí na mě dojem udělaly. Na prohlídce zámku jsem sice nebyla, neměli jsme tolik času a ani vstupné nepatřilo k nejlevnějším. Do komnat v přízemí se dá nakukovat oknem z terasy, Až bude trochu více času, určitě se na a tentokrát i do zámku vrátím.

Města a obce v okolí

Česká Skalice (2.4km)Hořičky (5km)Náchod (8km)Červený Kostelec (7km)Nové Město nad Metují (11km)Jaroměř (12km)Velichovky (16km)Dvůr Králové nad Labem (17km)Dobruška (16km)

Webmap: 1 2 3