TIXIK.cz » Hrady a zámky » Plumlov » Zámek Plumlov

Zámek Plumlov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Plumlov: Hlídač pokojů
Zámek Plumlov Mapa Mapa hotelů Zámek Plumlov

Zámek PlumlovZámek Plumlov

Související témata

Zámek Plumlov: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Plumlov


Zobrazit všechny »


Zámek Plumlov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Plumlov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Plumlov a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 15:25:04, Nadmořská výška: 302m, Adresa: Zámek 99, 798 03 Plumlov, Česká republika, Zámecká 99, Plumlov, 79803, WWW stránky:

Zámek Plumlov je historická budova tyčící se nad hladinou Podhradského rybníka blízko nádrže Plumlov. Nachází se v městečku Plumlov západně od města Prostějov na Střední Moravě v České republice.

Historie zámku Plumlov

Původně zde stál hrad, který byl vybudován 2. polovině 13. století. Ten zde byl až do roku 1801, kdy jej poničila vichřice. Tehdejší majitel Alois z Lichtenštejna nechal hrad zbořit. Zámek Plumlov byl vystavěn v letech 1680 až 1690. Byl postaven v renesančním stylu. V původních plánech se mělo jednat o čtyřkřídlou budovu. K tomu však z důvodů finanční náročnosti nedošlo. Budova má 6 nadzemních podlaží z toho 2 patra a 3 mezipatra. Zámek Plumlov nebyl Lichtenštejny téměř obýván. Bydleli zde úředníci a po roce 1850 zde bylo celé patro pronajato bernímu úřadu a okresnímu soudu. Po roce 1931 v souvislosti s pozemkovou reformou přešel Zámek Plumlov do majetku správy státních vojenských lesu. Ta ho vlastnila až do roku 1965. Provedla zde nutné opravy. K dalším opravám došlo po roce 1994 kdy Zámek Plumlov získalo město Plumlov.

Současnost zámku

V současnosti nabízí zámek expozice věnované letectví, historii zámku a hradu, svatebních obřadům, nábytku a historickým klavírům a aranžmá suchých květin. Dále je zde Galerie v kamenném sále a Pohádková sklepení což je samostatná výstava. Zámek Plumlov je pro veřejnost otevřen duben až červen, září až říjen o víkendech, červenec a srpen denně mimo pondělí.


Informace a fakta

GPS: 49.4641, 17.0136
Nadmořská výška: 302 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 17:24:58

Zámek Plumlov: Recenze

Zámek Plumlov prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Plumlov (0.3km)Prostějov (7km)Kostelec na Hané (6km)Slatinice (13km)Sloup (21km)Podomí (19km)Ruprechtov (19km)Jedovnice (23km)Olomouc (23km)

Webmap: 1 2 3