TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Ploskovice

Zámek Ploskovice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Ploskovice: Hlídač pokojů
Zámek Ploskovice Mapa Mapa hotelů Zámek Ploskovice

Zámek PloskoviceZámek Ploskovice

Související témata

Zámek Ploskovice: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Ploskovice


Zobrazit všechny »


Zámek Ploskovice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Ploskovice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Ploskovice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 15:28:17, Adresa: Ploskovice 1, 411 42 Ploskovice, Česká republika, Telefon: 416 749 092, WWW stránky:

Zámek Ploskovice se nachází 10 km severovýchodně od města Litoměřice v Ústeckém kraji. V roce 1720 až 1730 zde byl podle architekta Kiliána Ignáce Dientzenhofera postaven jednopatrový zámek. Ten byl vybudován na okraji teréního zlomu. Povrch byl upraven jako terasa. Díky tomuto zlomu je Zámek Ploskovice ze severní strany dvoupatrový a z jižní třípatrový. Na zámku se vystřídalo několik šlechtických rodů. V 19. století získali Zámek Ploskovice Habsburkové. V roce 1848 se rakouský císař Ferdinand vzdal trůnu ve prospěch svého synovce Františka Josefa I. a Ploskovice si vybral za jedno ze svých letních sídel. Z tohoto důvodu prošel zámek velkou přestavbou a renovací tak aby uspokojil potřeby Ferdinanda jeho dvoru. Zámek Ploskovice byl zvýšen o jedno patro. Po smrti Ferdinanda jej převzal císař František Josef I. V roce 1918 byl zámek zkonfiskován a stal se majetkem státu. V jedné části byla zřízena škola a jinak sloužil zámek jako sídlo ministra zahraničí. Po roce 1938 zde byla zřízena nácionálně politická škola pro sudety. Po válce zde znovu sídlila škola.V roce 1952 přešel Zámek Ploskovice do péče památkového ústavu. Po upravách byl zámek na začátku 60.let zpřístupněn veřejnosti. Zámek nabízí prohlídku interiérů z 19. století. Dále je možné si prohlédnou umělé jeskyně tzv. grotty. Ty se nacházejí na jižní straně zámku, najdeme zde kašny a nástěné malby. Kolem zámku se nachází park o rozloze 8 ha. Zámek Ploskovice je přístupný duben a říjen od středy do neděle, květen až zářídenně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 50.5596, 14.2008
Nadmořská výška: 235 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 15:48:56

Zámek Ploskovice: Recenze

Zámek Ploskovice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Chudoslavice (2.8km)Litoměřice (6km)Terezín (7km)Úštěk (11km)Lovosice (12km)Ústí nad Labem (16km)Trmice (17km)Štětí (17km)Roudnice nad Labem (16km)

Webmap: 1 2 3