TIXIK.cz » Hrady a zámky » Opočno » Zámek Opočno

Zámek Opočno - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Opočno: Hlídač pokojů
Zámek Opočno Mapa Mapa hotelů Zámek Opočno

Zámek OpočnoZámek Opočno

Související témata

Zámek Opočno: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Opočno


Zobrazit všechny »


Zámek Opočno: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Opočno Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Opočno a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 15:34:59, Nadmořská výška: 305m, Adresa: Trčkovo náměstí 1, 517 73 Opočno, Česká republika, Telefon: 494 668 216, WWW stránky:

Zámek Opočno najdeme v půvabném městečku Opočno v údolí Zlatého potoka v podhůří Orlických hor. První zmínku o městečku Opočno (dnes půvabná MPZ) najdeme už v Kosmově kronice k roku 1068. Na skalnatém ostrohu nad Zlatým potokem byl počátkem 14. století na místě dřívějšího hradiště postaven gotický hrad. Jeho prvním majitelem byl od roku 1341 Čeněk z Potštejna. Za husitských válek byl poté hrad v držení Jana z Opočna,který svoje sídlo ochránil v roce 1421 proti Janu Žižkovi a o rok později i proti Zikmundu Korybutovičovi. Hrad byl dobyt až 12. 8. 1425 královehradeckými husity. Za Trčků z Lípy byl hrad obnoven a v letech 1562-1567 přestavěn na renesanční Zámek Opočno. Zámek je obdelníkového půdorysu s třemi podlažími arkádových ložií otevřených do nádvoří. Podoba zámku je ovlivněna i barokní úpravou,kterou pro rod Colloredů navrhl G. B. Alliprandi. Původní gotický hrad připomíná dnes už jen válcová bašta,tzv. hladomorna. Roku 1895 byla do sálů prvního patra instalována rodinná obrazárna rodu Colloredo-Mansfeld. Zámek Opočno nabízí knihovnu, sbírky z cest a sbírku zbraní. Na zámecký areál navazuje děkanský kostel Nejsvětější Trojice,vzniklý při renesanční přestavbě roku 1567 ze zámecké kaple sv. Ondřeje. Ve svatyni je hrobka rodu Trčků. V údolí Zlatého potoka se prostírá zámecký anglický park z let 1806-1820 se vzácnými dřevinami,rybníčky s umělými vodopády,čínským pavilonem a řadou mostů a můstků pře rybníky a Zlatý potok. Na park navazuje obora s daňky,muflony a jeleny Dybowského. Zámek Opočno patří mezi národní kulturní památky. Zámek je otevřen duben a říjen o víkendech, květen až září denně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 50.2648, 16.1156
Nadmořská výška: 305 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:23:20

Zámek Opočno: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422009-06-02 20:05:43
Skvěle napsané, jen bych doplnil, že sbírka zbraní v Opočně je ve skutečně obrovská místnost plná zbraní všeho druhu, kde se každý může podívat, jakým způsobem se v dobách středověku lovilo. Kromě hezké prohlídky zámku určitě stojí za to i park. Pro cizince a ty, co neznají, co znamená Kosmova kronika - je to nejstarší známá kronika, která zachycuje dějiny české země. Více viz http://cs. wikipedia. org/wiki/Kosmova_kronika

Města a obce v okolí

Opočno (0.2km)Dobruška (4.4km)Nové Město nad Metují (9km)Deštné v Orlických horách (17km)Sedloňov (16km)Rychnov nad Kněžnou (16km)Jaroměř (17km)Česká Skalice (15km)Kostelec nad Orlicí (17km)

Webmap: 1 2 3