TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Nebílovy

Zámek Nebílovy, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Nebílovy: Hlídač pokojů
Zámek Nebílovy Mapa Mapa hotelů Zámek Nebílovy

Zámek NebílovyZámek Nebílovy

Související témata

Zámek Nebílovy: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Nebílovy


Zobrazit všechny »


Zámek Nebílovy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Nebílovy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Nebílovy a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 01:01:50, Nadmořská výška: 422m, Adresa: Nebílovy 1, 332 04 Nebílovy, Česká republika, Nezvestice, 332 04, WWW stránky:

Zámek Nebílovy je unikátní stavbou vídeňské barokní architektury v Čechách. Zámek se nachází cca 20 km jižně od města Plzeň v západočeském regionu. Zámek Nebílovy byl postaven v letech 1706 až 1716. Původně zde stála renesanční tvrz a poté arkádový zámeček. V roce 1705 se majitelem panství stal císařský generál hrabě Adam Jindřich ze Steinau, který stavbu zámku incioval. Bohužel v roce 1712 zemřel a dokončení se nedočkal. Poté byl Zámek Nebílovy prodán rodu Černínů. Ti zněj udělali reperezentativní sídlo. V 19. století patřil zámek hrabatům z Valdsteina – Wartemberka. Ti jej používali pouze k hospodářským účelům. Zámek Nebílovy začal značně chátrat a po pozemkové reformě v roce 1919, byl areál rozparcelován a rozprodán. Na konci 60. let 20. století začala jeho postupná oprava. Zámek Nebílovy má dvě pararelná podkovovitá křídla. V současné době je přístupné přední křídlo a tři komnaty a velký taneční sál v zadním křídle. Expozice nabízí interiéry z 18. a počátku 19. století. Vybavení není původní. Původní mobiliář odvezli Valdštejnové na své další sídla již v polovině 19. století. Postupně je obnovována přilehlá zámecká zahrada.Zámek Nebílovy je pro veřejnost přístupný duben a říjen o víkendech, květen až září denně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 49.6297, 13.4309
Nadmořská výška: 422 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:31:54

Zámek Nebílovy: Recenze

Zámek Nebílovy prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Dolní Lukavice (7km)Přeštice (9km)Plzeň (14km)Hrádek (18km)Tlučná (18km)Rokycany (17km)Dobřív (21km)Nepomuk (19km)Rochlov (23km)

Webmap: 1 2 3