TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Moszna

Zámek Moszna - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Moszna: Hlídač pokojů
Zámek Moszna Mapa Mapa hotelů Zámek Moszna

Zámek MosznaZámek Moszna

Související témata

Zámek Moszna: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Moszna


Zobrazit všechny »


Zámek Moszna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Moszna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Moszna a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 00:06:39, Adresa: 409, Polsko, Telefon: +48 77 466 84 18, WWW stránky:

Zámek Moszna se nachází v Polsku , asi 30 km jihovýchodně od města Opole . Je to jeden z nejkrásnějších a nejznámějších zámků na území Slezska.

Pohled do historie

Zámek Moszna byl až do konce 17. století majetkem rodiny von Skall. Jeho vznik ale není historicky doložen. Dalšími majiteli v pozdějším období byli rod von Reisewitz, rod von Seherr-Thoss a Heinrich von Erdmansdorf. V roce 1866 zámek přešel do rukou rodiny Tiele Wincklers, která tam žila až do roku 1945. Po válce se zámek stal sídlem několika institucí. Původní vybavení zámku bylo zničeno či odvezeno, část nábytku dnes najdete v muzeu v Pszczynie. V letech 1961–1972 zámek Zámek Moszna sloužil jako ústav pro mentálně postižené. V roku 1972 byl přebudován na venkovské lázně.

O zámku Moszna

Zámek Moszna má téměř pohádkovou architekturu. Je postaven do tvaru písmene U a má celkem 365 místností a 99 věží. Jeho celková rozloha je 7 000 m2. Hlavní a nejstarší budova pochází z 18. století a je postavena v barokním stylu. Zámek Moszna má dvě boční křídla, která sahají hluboko do parku. Východní křídlo má tvar písmene L a novogotickou podobu se spoustou věží, věžiček a střech ve tvaru jehlanu. Západní křídlo postavené v letech 1912–1914 je novorenesanční, obdélníkové, a bylo určeno pro hosty.

Interiéry

Zámek Moszna nabízí ve svých interiérech bílý a černý salón, lovecký sál s velkým krbem, bohatě zdobenou jídelnu, dvoupodlažní prosklenou obrazárnu a skleník s exotickými druhy rostlin. Kaple se v současné době využívá pro koncertní účely.

Zámecký park

Zámek Moszna má barokní zámecký park o rozloze 250 ha. Park byl budován od poloviny 18. století ve stylu krajinářských parků s anglickými, francouzskými a holandskými prvky, včetně vodních ploch a kanálů. Nachází se zde i ostrůvek, aleje lip a dubů, které jsou 200 let staré, a také keře rododendronů a azalek.

Koňské stáje

Zámek Moszna má kromě tradiční turistiky i další praktické využití. V jeho areálu se nachází Centrum pro léčbu neuróz, stáje věnující se chovu polokrevníků a chovná stanice bažantů Polského mysliveckého svazu.

Zábava

Zámek Moszna je hostitelem celé řady kulturních akcí od výstav po operní představení.


Informace a fakta

GPS: 50.4383, 17.7661
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:20:13

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.moszna-zamek.pl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zámek Moszna: Recenze

Zámek Moszna prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Moszna (0.3km)Prószków (17km)Nysa (31km)Arnoltovice (30km)Kędzierzyn-Koźle (32km)Pawłowiczki (29km)Opole (28km)Dębska Kuźnia (35km)Czarnowąsy (33km)

Webmap: 1 2 3