TIXIK.cz » Hrady a zámky » Mnichovo Hradiště » Zámek Mnichovo Hradiště

Zámek Mnichovo Hradiště - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Mnichovo Hradiště: Hlídač pokojů
Zámek Mnichovo Hradiště Mapa Mapa hotelů Zámek Mnichovo Hradiště

Zámek Mnichovo HradištěZámek Mnichovo Hradiště

Související témata

Zámek Mnichovo Hradiště: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Mnichovo Hradiště


Zobrazit všechny »


Zámek Mnichovo Hradiště: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Mnichovo Hradiště Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Mnichovo Hradiště a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 05:11:16, Adresa: V Lípách 148, 295 01 Mnichovo Hradiště, Česká republika, V Lipách 148, 295 01 Mnichovo Hradiště, Telefon: 326 773 098, WWW stránky:

Zámek Mnichovo Hradiště je barokní sídlo, které se nachází ve městě Mnichovo Hradiště , cca 20km severně od města Mladá Boleslav v České republice . Původně zde stál renesanční zámek ve tvaru písmene L, který nechal postavit Václav Budovec z Budova na kraji města v letech 1602 až 1621. Václav Budovec byl jeden z popravených stavovských šlechticů na Staroměstském náměstí v Praze , dne 21. června 1621. Jako konfiskovaný majetek zakoupil Zámek Mnichovo Hradiště Albrecht z Valdštejna, který jej prodal svému synovci Maxmiliánovi z Valdštejna. Přestavba zámku začala v roce 1699 a trvala až do roku 1730. Vzniklo zde druhé křídlo a zámek dostal tvar písmene U. Mezi dvěmi souměrnými křídly byla vystavěna hodinová věž. K další větší stavební úpravě došlo v roce 1798, kdy byl dvoupatrový sál přestavěn na divadlo. Valdštejnové vlastnili Zámek Mnichovo Hradiště až do roku 1945, kdy byl zkonfiskován státem. V roce 2001 byl prohlášen národní kulturní památkou. Zámek Mnichovo Hradiště je přístupný veřejnosti a nabízí čtyři prohlídkové okruhy. I. okruh nabízí interiéry zámku s vnitřním vybavením pocházející z 18. a 19. století. Návštěvník si může prohlédnout knihovnu, obrazárnu, přijímací sál, dámský salónek, lovecký salónek, italský salónek a další. Další okruh tvoří, zámecké divadlo, třetí okruh je lapidárium. Čtvrtý okruh je speciálně připraven pro děti. K dispozici je každou neděli během července a srpna v 10.15 a 10,45h (určeno dětem do 9 let) . Děti si mohou prohlédnout zámecké prostory s průvodcem v dobovém kostýmu a poslechnout si pohádku. Zámek Mnichovo Hradiště je otevřen duben a říjen o víkendech, květen až září denně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 50.5276, 14.9711
Nadmořská výška: 239 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 15:29:58

Zámek Mnichovo Hradiště: Recenze

Zámek Mnichovo Hradiště prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Mnichovo Hradiště (0.6km)Žehrov (9km)Dobšín (11km)Kosmonosy (10km)Vyskeř (13km)Turnov (14km)Sobotka (16km)Mladá Boleslav (14km)Frýdštejn (19km)

Webmap: 1 2 3