TIXIK.cz » Hrady a zámky » Rakousko » Salzburg » Okres Salzburg » Salzburg » Zámek Mirabell

Zámek Mirabell - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Mirabell: Hlídač pokojů
Zámek Mirabell Mapa Mapa hotelů Zámek Mirabell

Související témata

Zámek Mirabell: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Mirabell


Zobrazit všechny »Zámek Mirabell: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Mirabell Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Mirabell a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Mirabell PalaceHrady a zámky0km
Hrad ArenbergHrady a zámky1km
ReisszugHrady a zámky1km
Aigen CastleHrady a zámky4km
Emsburg CastleHrady a zámky4km
Leopoldskron PalaceHrady a zámky4km
Zámek HellbrunnHrady a zámky5km
Hellbrun PalaceHrady a zámky5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 02:44:33, Nadmořská výška: 426m, Adresa: Bernhard-Paumgartner-weg, 5020 Salzburg, Rakousko

Zámek Mirabell je známý díky svým zahradám, které patří mezi jedny z nejkrásnější ve střední Evropě. Nachází se v Rakousku , uprostřed města Salzburg .

Historie

Zámek Mirabell byl postaven v roce 1606 na popud biskupa Wolfa Ditricha von Raitenaa. Ten ho nechal postavit pro svoji ženu. Zámek Mirabell v této době nesl jméno biskupovi ženy Altenau. V letech 1721 - 1727 došlo k přestavbě. V této době získal současnou podobu. Bohužel v roce 1818 vypukl na zámku požár, který ho velmi poničil. Po požáru zůstal nedotčený jen Mramorový sál a mramorové schody. Zámek Mirabell byl opraven a stal se sídlem Buergermeisterů ze Salzburgu. Nejcennější částí zámku se stalo "Andělské" schodiště vedoucí právě do mramorového sálu. Toto schodiště je jedno z nejkrásnějších schodišť ve střední Evropě. Mramorový sál je velice oblíbené místo pro pořádání svatebních obřadů. Zámek Mirabell bohužel nenabízí možnost klasických prohlídek. Sídlí tu totiž salcburský městský úřad, včetně starosty města. Přístupný je jen Mramorový sál a barokní schodiště. Schodiště je přístupné denně od 8 do 18 hodin. Mramorový sál je otevřen od pondělí do pátku. V pondělí, středu a čtvrtek je otevřen od 8 do 16 hodin. Ve středu a v pátek od 13 do 16 hodin.

Barokní zahrada

Zámek Mirabell je obklopen nádhernou barokní zahradou ze 17. století. V ní se nalézají skupiny soch inspirované hlavně řeckou mytologií. Jsou tu ale znázorněny např. i liliputi. Spolu s fontánami a až 100 000 rozkvetlými rostlinami během roku vytváří příjemné místo pro odpočinek. Krásná je také oranžérie z roku 1725. Ta bývá otevřena denně od 9 do 16 hodin a vstup do ní je zdarma. Zahrada pak je otevřena denně od 6 hodin do setmění.

Barokní muzeum

V jižním křídle oranžérie se nachází také Barokní muzeum, které vystavuje více než 250 děl ze 17. a 18. století. Svá díla tu mají vystaveni takový umělci jako je např. Luca Giordano, Peter Paul Rubens, Giambattista Tiepolo či J.B. Straub. Barokní muzeum je otevřeno od středy do neděle a o svátcích od 10 do 17 hodin. Jen v červenci a srpnu je otevřeno i v úterý od 10 do 17 hodin. Vstupné stojí 4,50 EUR. Snížené vstupné stojí 3,70 EUR.


Informace a fakta

GPS: 47.8056, 13.0421
Nadmořská výška: 426 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 16:32:03

Zámek Mirabell: Recenze

Zámek Mirabell prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Salzburg (0.9km)Siezenheim (4.3km)Guggenthal (4.7km)Wals (6km)Bergheim (4.6km)Elsbethen (6km)Hallwang (6km)Anif (6km)Elixhausen (7km)

Webmap: 1 2 3