TIXIK.cz » Hrady a zámky » Kunštát » Zámek Kunštát

Zámek Kunštát - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Kunštát: Hlídač pokojů
Zámek Kunštát Mapa Mapa hotelů Zámek Kunštát

Zámek KunštátZámek Kunštát

Související témata

Zámek Kunštát: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Kunštát


Zobrazit všechny »


Zámek Kunštát: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Kunštát Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Kunštát a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 09:12:36, Nadmořská výška: 464m, Adresa: Zámecká 2, 679 72 Kunštát, Česká republika, WWW stránky:

Zámek Kunštát je národní kulturní památka. Nachází se 40 km od města Brna v České republice. Původně zde stával románský hradní palác, který byl postaven zřejmě kolem poloviny 13. století. Založili jej páni z Kuntátu a hrad vlastnili až do roku 1521. Poté jej zakoupil Jan Černčický z Kácov a nechal jej renesančně upravit. V roce 1678 zakoupil Zámek Kunštát Kašpar Fridrich hrabě z Lamberga a nechal jej přestavět ve slohu raného baroka. Na přelomu 18. a 19. století byl zámek ještě klasicistně upraven. Poslední šlechtickým majitelem zámku byl rod Coudenhove – Honrichs, který zámek vlastnil v letech 1901 až 1945. Po roce 1948 sloužil Zámek Kunštát jako mobilizační sklad, sběrný objekt Národní komise atd. V roce 2002 byl Zámek Kunštát prohlášen Národní kulturní památkou. Veřejnosti byl zpřístupněn 1.6. 2005. Zámek Kunštát nabízí expozici, která představuje interiéry vybavené původním mobiliářem posledních majitelů zámku. V zámeckém dřevníku se konají sezóní výstavy. V rámci otvírací doby je volně přístupná květná zahrada. Neomezený přístup nabízí zámecký areál – psí hřbitov, terasy pod zámkem, Habrůvka, zámecká obora, zámecká střelnice, Jiříkova lípa. Zámek Kunštát je přístupný duben a říjen o víkendech, květen až září denně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 49.5026, 16.5112
Nadmořská výška: 464 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:53:00

Zámek Kunštát: Recenze

Zámek Kunštát prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kunštát (0.4km)Lysice (6km)Letovice (7km)Boskovice (11km)Lomnice (13km)Rájec-Jestřebí (14km)Svojanov (15km)Sloup (19km)Bystré (18km)

Webmap: 1 2 3