TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Kunín

Zámek Kunín - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Kunín: Hlídač pokojů
Zámek Kunín Mapa Mapa hotelů Zámek Kunín

Související témata

Zámek Kunín: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Kunín


Zobrazit všechny »Zámek Kunín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Kunín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Kunín a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Zámek BytčaHrady a zámky62km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 20:33:33, Adresa: Kunín 1, 742 53 Kunín, Česká republika, WWW stránky:

Zámek Kunín se nachází ve východní částí České republiky v obci Kunín. Vznik zámku se datuje do období 1726 – 1734. Zámek Kunín byl postaven v barokním slohu pro Friedricha Augusta hraběte Harracha a jeho manželku Marii Eleonoru vídeňským architektem J. L. Hildebrantem. Později získali Zámek Kunín Walburg-Zeilové. Za Marie Walburgy hraběnky z Truchsess-Waldburg-Zeilu, rozené z Harrach-Hohenemsu zámek na přelomu 18. a 19. století zažívá největší rozkvět. Důvodem bylo vybudování jednoho z nejmodernějších vzdělávacích ústavů ve střední Evropě, jehož žákem byl i český historik František Palacký a Johann Gregor Mendel. Dalšími majiteli se stávají Schindlerové z Kunwaldu a nakonec podnikatelská rodina rytířů Baueru, kteří ho vlastnili až do roku 1945, kdy byl zabaven státem. V 50. letech 19. století byl Zámek Kunín získán statním zemědělským statkem, který zde zbudoval ubytovnu pro brigádníky a skladiště. V 70. letech se dostává do rukou Vysoké školy veterinární, která ho nechala předělat na koleje pro studenty. V roce 1999 se stal Zámek Kunín vlastnictvím obce Kunín, která započala se záchranou této barokní památky. Zámek byl zpřístupněn veřejnosti v roce 2003 a nyní se zde nachází část Muzea Novojičínska. V interiéru můžete obdivovat pohostinské pokoje, ložnice a učebny zemské školy se zařízením a empírovou nástěnnou výzdobou, zámeckou obrazárnu, lovecký pokoj, dámský pokoj, velkou jídelnu, hudební a taneční pokoj, čajovnu, žlutý pokoj s empírovou výmalbou a zařízením, a také zámeckou půdu s barokním komínovým systémem.

Informace a fakta

GPS: 49.6426, 17.9903
Nadmořská výška: 252 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 14:10:19

Zámek Kunín: Recenze

Zámek Kunín prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nový Jičín (6km)Starý Jičín (8km)Příbor (11km)Štramberk (11km)Kopřivnice (12km)Frenštát pod Radhoštěm (19km)Hranice (21km)Teplice nad Bečvou (22km)Valašské Meziříčí (19km)

Webmap: 1 2 3