TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Krásný Dvůr

Zámek Krásný Dvůr, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Krásný Dvůr: Hlídač pokojů
Zámek Krásný Dvůr Mapa Mapa hotelů Zámek Krásný Dvůr

Zámek Krásný DvůrZámek Krásný Dvůr

Související témata

Zámek Krásný Dvůr: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Krásný Dvůr


Zobrazit všechny »


Zámek Krásný Dvůr: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Krásný Dvůr Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Krásný Dvůr a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 22:41:51, Nadmořská výška: 304m, Adresa: Krásný Dvůr 155, 439 72 Krásný Dvůr, Česká republika, Telefon: +420 415 210 004, WWW stránky:

Zámek Krásný Dvůr je zámecká budova. Zámek se nachází v Ústeckém kraji 18km jihozápadně od města Žatec v České republice. Historie zámku započala na začátku 16. století, kdy zde Václav Pětipeský z Chýš začal stavět tvrz. Stavbu však nedokončil. Jako renesanční vilu dostavěl objekt až Jan ml. Mašťovský z Kolovrat. Poté se zde vystřídalo několik majitelů až v roce 1649 zakoupil vilu rod Černínů. Ti zde setrvali až do roku 1945. V roce 1720 až 1724 proběhla přestavba vily na Zámek Krásný Dvůr odpovídající tehdejším nárokům panstva. Do této doby sloužila vila jako sýpka a sklad. Na konci 18. století byla rozšířena zámecká kaple a především vybudován anglický park. V parku byly postaveny malé romantické stavby, některé z nich se zachovaly až do současnosti např. Čínský pavilon, obelisk nebo novogotická rozhledna. Za druhé světové války využívali Zámek Krásný Dvůr nacistické úřady. Po osvobození zde sídlil štáb sovětských vojsk , poté zámek spravovalo ministerstvo zemědělství a ještě několik dalších institucí. V současné době je zámek v péči Památkového ústavu v Ústí nad Labem. Zámek Krásný Dvůr je otevřen duben a říjen denně mimo pondělí a úterý, květen až září denně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 50.2517, 13.3701
Nadmořská výška: 304 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:30:50

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.krasny-dvur.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: baroko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple, zámecký park
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: galerie
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Prohlídky: s průvodcem
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: možnost uspořádání svatby, pronájem prostor
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek, tvrz
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plné vstupné: 80
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Snížené vstupné: 60

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zámek Krásný Dvůr: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-01-30 22:12:19
Zámek sám o sobě je takový, řekněme, tuctový. Ale procházka v okolí, ta stojí za to. Vede nádherným anglickým parkem, dlouhou alejí, která je překrásná zejména na podzim doslova zlatá. V anglickém parku jsou roztroušené romantické stavby a altány, které s přírodou vytvářejí nádherné scenérie k focení. U novogotického kostela je pak golfové hřiště. Nenáročná, ale krásná vycházka rozhodně stojí za to, jak říkám, hlavně na podzim. Horší je to, kdybyste se chtěli naobědvat, to si raději svačinu vezměte s sebou. Kromě zámku ve vesnici doslova chcípl pes.
 Aura: 65Recenze: 2292010-04-06 20:43:04
Mohu jen doporučit jako krásnou podzimní procházku. V době, kdy jsou stromy zbarvené podzimními barvami s převahou zlaté a k tomu svítí sluníčko a je modrá obloha, to je park překrásný. Romantické stavby v něm jsou sice trochu ošuntělé, ale časem snad dojde na jejich rekonstrukci. Je to hezký pohodový výlet. Doporučuji.

Města a obce v okolí

Žatec (15km)Kadaň (16km)Klášterec nad Ohří (20km)Jesenice (19km)Okounov (22km)Mutějovice (25km)Perštejn (23km)Radošov (27km)Žlutice (23km)

Webmap: 1 2 3