TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Koldinghus

Zámek Koldinghus - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Koldinghus: Hlídač pokojů
Zámek Koldinghus Mapa Mapa hotelů Zámek Koldinghus

Související témata

Zámek Koldinghus: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Koldinghus


Zobrazit všechny »Zámek Koldinghus: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Koldinghus Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Koldinghus a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 23:01:09, Adresa: Koldinghus 1, 6000 Kolding, Dánsko, Telefon: 76 33 81 00, WWW stránky:

Zámek Koldinghus je nádherný hrad v Dánsku , který v minulosti patřil k nejvýznamnějším dánským hradům. Nachází se v jižní části země a je dominantou města Kolding .

Historie

Zámek Koldinghus byl vybudován v polovině 13. století. Současný vzhled však pochází z poloviny 15. století. Okolo roku 1600 pak hradu přibyla mohutná věž, kterou nechal vybudovat král Kristián IV. V roce 1808 zde došlo k velkému neštěstí. V této době, kdy probíhaly napoleonské války, zde sídlili španělští vojáci. Těm tu prý chybělo středomořské léto, a tak rozdělali oheň. Ten se však vyhnul kontrole a rozpoutalo se peklo. Celý Zámek Koldinghus shořel a zbyly jen zdi pokryté sazemi. V té době bylo Dánsko ve válce a tak nebyly peníze na opravu. Později však bylo rozhodnuto, že bude hrad obnoven. Tomu se tak také stalo v roce 1991.

Současnost

Zámek Koldinghus je uvnitř vyztužený moderní konstrukcí ze dřeva a oceli. Souhra starého s novým architektonickým stylem je skutečně úžasná a jeho architekti za něj dostali cenu Europa Nostra Award v roce 1993. V současnosti v hradu Zámek Koldinghus sídlí muzeum. Prohlédnout si tu můžete nádherné interiéry velkého sálu, knihovny či kaple. Jsou tu také zajímavé sbírky historických obrazů a největší sbírka dánského stříbra od období renesance až do současnosti. Pravidelně se tu konají i různé dočasné výstavy a kulturní akce jako jsou divadelní či hudební představení. Nechybí ani speciální akce určené pro děti. Pokud zde budete, nechcete si ujít výstup na věž. I když jde o náročný výstup, nahoře budete odměněni panoramatickým výhledem na celé město Kolding.

Otevírací doba a zábava

Hrad Zámek Koldinghus je otevřen po celý rok denně od 10 do 17 hodin. Poslední vstup je v 16:30. Vstupné stojí 70 DKK pro dospělé a 56 DKK pro seniory. Děti do 17 let mají vstup zdarma. Samozřejmostí jsou skupinové slevy. Zaplatit si můžete také průvodce. Pokud chceme mít provedení hradem zadarmo, přijďte první sobotu v měsíci ve 14 hodin. To probíhají pravidelně bezplatné prohlídky. Od června do října se na hradě pravidelně konají koncerty klasické hudby.


Informace a fakta

GPS: 55.4916, 9.4742
Nadmořská výška: 23 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:40:09

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.koldinghus.dk/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: knihovna
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Jednalo se o majetek panovníka?: Ano
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současný stav: ruiny
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: hradní zřícenina

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zámek Koldinghus: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-05-30 07:38:08


Koldinghus je hrad, ležící na území Dánska, v jihozápadní části země. Nachází se v centru města Kolding, v regionu Syddanmark.


Města a obce v okolí

Kolding (0.1km)Almind (8km)Snoghøj (16km)Christiansfeld (15km)Middelfart (17km)Fredericia (20km)Vejen (21km)Bredsten (24km)Vejle (25km)

Webmap: 1 2 3