TIXIK.cz » Hrady a zámky » Klášterec nad Ohří » Zámek Klášterec nad Ohří

Zámek Klášterec nad Ohří - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Klášterec nad Ohří: Hlídač pokojů
Zámek Klášterec nad Ohří Mapa Mapa hotelů Zámek Klášterec nad Ohří

Zámek Klášterec nad OhříZámek Klášterec nad Ohří

Související témata

Zámek Klášterec nad Ohří: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Klášterec nad Ohří


Zobrazit všechny »


Zámek Klášterec nad Ohří: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Klášterec nad Ohří Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Klášterec nad Ohří a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 23:45:02, Nadmořská výška: 304m, Adresa: Chomutovská 1, 431 51 Klášterec nad Ohří, Česká republika, Klášterec nad Ohří, Telefon: +420 474 375 436, WWW stránky:

Zámek Klášterec nad Ohří se nachází ve městě Klášterec nad Ohří v severozápadních Čechách. Zámek stojí na levém břehu řeky Ohře v anglickém parku, který byl zbudován v 19. století. Na místě dnešního zámku stávala původně tvrz, která byla v 16. století přestavěna na renesanční zámek. Do roku 1621 patřil Zámek Klášterec nad Ohří rodu Fictumů, těm byl však pro účast na stavovském povstání zkonfiskován a získal jej šlechtický rod Thunů z Hohensteinu. V období třicetileté války byl Zámek Klášterec nad Ohří vydrancován švédskými vojsky. Z tohoto důvodu proběhla barokní přestavba zámku. Poslední přestavba se konala po požáru v roce 1856 a to v tehdy módním novogotickém stylu. Zámek Klášterec nad Ohří tak získal dnešní podobu. Po 2. světové válce byl zámek zestátněn. V 50. let se zrodila myšlenka instalovat zde český porcelán ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. V přízemí zámku se nachází expozice představující asijský a starší evropský porcelán. V prvním patře zámku ve 20 pokojích se pak nachází rozsáhlá expozice, která zobrazuje vývoj českého porcelánu. Zámek Klášterec nad Ohří je otevřen celoročně duben až září denně od 9:00 do 17:00 hod, říjen až březen úterý až sobota od 9:00 do 15:00 hod.

Informace a fakta

GPS: 50.3843, 13.1734
Nadmořská výška: 304 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:32:41

Zámek Klášterec nad Ohří: Recenze

Zámek Klášterec nad Ohří prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Klášterec nad Ohří (1.2km)Perštejn (4.5km)Okounov (5km)Kadaň (7km)Jáchymov (17km)Vejprty (16km)Bärenstein (16km)Radošov (18km)Chomutov (19km)

Webmap: 1 2 3