TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Jilemnice

Zámek Jilemnice, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Jilemnice: Hlídač pokojů
Zámek Jilemnice Mapa Mapa hotelů Zámek Jilemnice

Zámek JilemniceZámek Jilemnice

Související témata

Zámek Jilemnice: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Jilemnice


Zobrazit všechny »


Zámek Jilemnice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Jilemnice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Jilemnice a doprava, Bankomaty, Parkování, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 21:43:03, Nadmořská výška: 479m, Adresa: Kostelní 75, 514 01 Jilemnice, Česká republika, WWW stránky:

Zámek Jilemnice najdete v městečku Jilemnice asi 120 km severovýchodně od Prahy v České republice. Zámek Jilemnice leží v Krkonošském podhůří přibližně 30 km od hranice s Polskem. Zámek Jilemnice nechali v místě původní valdštejnské tvrze postavit v 16. stol. páni Křinečtí z Ronova. V této době vznikla renesanční část zámku s šestibokou hodinovou věží. Zámek Jilemnice po rodu Křineckých zdědili Harantové z Polžic a Bezdružic a od nich jej v roce 1701 koupil rod Harrachů. Pod jejich správou Zámek Jilemnice několikrát vyhořel a následně prodělal různé opravy a přestavby. Nejrozsáhlejší byla přestavba z roku 1873, kdy panství vládl Jan Nepomuk Harrach. Při všech přestavbách však byl vždy zachováván renesanční charakter zámku. Zámek Jilemnice po fašistické okupaci během 2. světové války připadl r. 1945 československému státu. Od roku 1953 je Zámek Jilemnice sídlem Krkonošského muzea, které od r. 1979 spadá pod Správu Krkonošského národního parku. Zdejší stálé expozice se jmenují: Počátky českého lyžování, Historie a lidová kultura západních Krkonoš a Kavánova galerie. První expozicí Zámek Jilemnice přibližuje počátky lyžování v Čechách. Součástí druhé, historicko-etnografické expozice, je například i ozvučený mechanický Metelkův betlém, největší soubor cechovních štítů v Česku či nejjemnější lněná příze na světě. Zámek Jilemnice jako svou třetí stálou expozici představuje soubor obrazů našeho předního krajináře Františka Kavána. Jinak muzeum nabízí množství krátkodobějších výstav, přednášek a dalších akcí. Zámek Jilemnice se nachází v krásném zámeckém parku nedaleko jilemnického náměstí. V přízemí zámku a v prvním patře západní věže se dochovaly renesanční klenby, z části jsou patrny i arkády, které byly zazděny při jedné z přestaveb, a za zmínku jistě stojí i portál průjezdu s mohutným znakem Harrachů a s krásnými barokními vraty. Blízko zámku stojí jistě za návštěvu i Zvědavá ulička, tvořená roubenými domky z konce 18. stol.

Informace a fakta

GPS: 50.6104, 15.5044
Nadmořská výška: 479 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:28:35

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.kmjilemnice.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, galerie
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Prohlídky: s průvodcem
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: výstavy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Snížené vstupné: 40

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zámek Jilemnice: Recenze

Zámek Jilemnice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jilemnice (0.2km)Vrchlabí (8km)Benecko (7km)Vítkovice (8km)Strážné (10km)Semily (12km)Vysoké nad Jizerou (11km)Lomnice nad Popelkou (13km)Černý Důl (15km)

Webmap: 1 2 3