TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Jezeří

Zámek Jezeří, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Jezeří: Hlídač pokojů
Zámek Jezeří Mapa Mapa hotelů Zámek Jezeří

Související témata

Zámek Jezeří: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Jezeří


Zobrazit všechny »



Zámek Jezeří: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Jezeří Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Jezeří a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 17:43:34, Nadmořská výška: 388m, Adresa: Horní Jiřetín 1, 435 43 Horní Jiřetín, Česká republika, Telefon: +420 724 326 031, WWW stránky:

Zámek Jezeří se nachází nedaleko města Horní Jiřetín. Město leží na úpatí Krušných hor v Ústeckém kraji, na západě České republiky. Původně středověký hrad pánů ze Rvanic vznikl někdy v letech 1363-65. Stavba prošla během následujících století několika majiteli jako jsou Petr z Perče, Albrecht starší z Kolovrat a další. Roku 1513 přechází hrad do rukou Mikuláše Hochhausera z Hochhauseru, který ho nechává přestavit v renesanční zámek. Po bitvě na Bílé hoře je Zámek Jezeří zabrán a roku 1623 se dostává do rukou významného rodu Lobkowitzů. Po rozsáhlém požáru roku 1649 prochází první barokní rekonstrukcí, další rekonstrukce a to opět z důvodu požárů probíhá v roce 1713. V 19. století byl zámek významným kulturním centrem. Součástí areálu bylo ojedinělé arboretum, které zničila povrchová těžba uhlí. Tato těžba zapříčinila i chátrání zámku. Od 80. let 20. století probíhá postupná oprava zámku. Zpřístupněna je malá část stavby. Hlavně severní část, kde probíhají sezónní výstavy. Zámek Jezeří nabízí dva prohlídkové okruhy a můžete v něm obdivovat apartmán kněžny, severní věž, pokoje pro služebnictvo a sklepení, v němž se dnes nachází pohádkové bytosti a strašidla.

Informace a fakta

GPS: 50.5544, 13.5045
Nadmořská výška: 388 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 17:00:57

Zámek Jezeří: Recenze

Zámek Jezeří prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Jirkov (8km)Litvínov (10km)Kurort Seiffen (11km)Chomutov (12km)Obrnice (15km)Osek (15km)Duchcov (18km)Bílina (19km)Teplice (25km)

Webmap: 1 2 3