TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Hrubá Skála

Zámek Hrubá Skála - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Hrubá Skála: Hlídač pokojů
Zámek Hrubá Skála Mapa Mapa hotelů Zámek Hrubá Skála

Související témata

Zámek Hrubá Skála: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Hrubá Skála


Zobrazit všechny »Zámek Hrubá Skála: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Hrubá Skála Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Hrubá Skála a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 23:23:50, Nadmořská výška: 363m, Adresa: Hruboskalsko, Hrubá Skála 1, 511 01 Hrubá Skála, Česká republika, Telefon: +420 481 659 111, WWW stránky:

Zámek Hrubá Skála je romantický zámek asi 7 km jihovýchodně od Turnova v Českém ráji . Zámek stojí na dvou pískovcových skaliscích vysokých 60 m.

Počátky zámku

Na místě nynějšího zámku byl ve 14. století postaven hrad, který byl během renesance přestavěn a upraven na zámek. Po třicetileté válce měl být Zámek Hrubá Skála zbořen, ale naštěstí k tomu nedošlo a byl zasypán jen zámecký příkop. Později byl opět přestaven, a to v novogotickém stylu.

Nejen turistická atrakce

Zámek Hrubá Skála je nejen velmi častým cílem turistů, ale i filmařů. Točila se zde například pohádka Princ Bajaja. Veřejnosti jsou přístupná všechna nádvoří, hranolová věž a kostel sv. Josefa. V budovách zámku sídlí také hotel a restaurace. V těsné blízkosti zámku naleznete tzv. Myší díru či překrásnou vyhlídku přímo ze skály nad zámkem. Z ní budete mít celý Zámek Hrubá Skála, Hruboskalské skalní město, Kozákov , Trosky a mnoho dalších překrásných míst Českého ráje jako na dlani.


Informace a fakta

GPS: 50.5451, 15.1947
Nadmořská výška: 363 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 12:14:27

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.hrubaskala.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: renesance, baroko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: galerie
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: restaurace, wc
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zámek Hrubá Skála: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 6202012-01-31 16:18:29
Zámek samotný je spíš hotelový komplex, ale nádvoří a vyhlídka jsou veřejně přístupné. Každopádně před zámkem je parkoviště odkud se dá vyrazit na procházku po Hruboskalským skalním městem , třeba na Valdštejn nebo na delší procházku kolem Věžického rybníka. Cestou na Valdštejn se můžete zastavit za arboretem v bufetu i Jindry a dát si pivko nebo klobásku.
 2010-08-25 15:03:16
Na Hrubé Skále jsem byl jednomu známému na svatbě. Můžu to vřele doporučit, jedná se o opravdu krásné místo pro změnu rodinného stavu. Z Hrubé Skály je krásně vidět na Trosky a zejména pokud vám to dopřeje počasí a ženíte se venku, je super výhled na celou oblast Českého Ráje. Pokud je ošklivo, je to velká škoda, protože Hrubá Skála má jen menší salonek a kapci, kam se více svatebčanů nevejde. Jinak vyjet autem nahoru se nedá, dole musíte nechat auto a za 20 Kč ho tam nechat. Jedná se o krásnou procházku stezkou lesem a výhled stojí za to. Svatebčané jsou toho samozřejmě ušetřeni, ti mají možnost vjezdu přímo k zámku. Jinak pokud se Vám zdá cena za oddání na hradě moc vysoká, rádi Vás oddají také přímo v obci Hrubá Skála, kde je také hezké prostředí.
 Aura: 55Recenze: 12011-07-06 12:29:16
Na zámku a v okolí jsme byli na svátek Cyrila a Metoděje.
Na zámku probíhá akce "Poznejte středovek" - po celý den je na nádvoří program - tanečnice, divadlo, šermíři, .... Program vypadá velmi dobře.
Samotná prohlídka interiéru zámku je velmi krátká a vlastně není ani moc co prohlížet. Mimo prohlídku je možné vylézt po 88 schodech na zámeckou věž, odkud je nádherný rozhled do celého okolí - opravdu to stojí za to. V prvním patře věže je výstava mučidel, pěkně udělaná i s popisy.
Za vstupné 90/40 Kč to dle mého názoru opravdu stojí.
Překvapily přímo davy lidí, které se na zámek hrnuly, spousty cyklistů, pěších i aut, to jsem nečekal.
Vzhledem k tomu, že jsme byli na výletě s babičkou, dovolili jsme si jen velmi krátký pěší výlet, který zvládla i ona - hned u zámku do "myší díry" poté směrem na "Adamovo lože" a po schodech nahoru zpět na silnici. Taková procházka je cca 1 km a člověk se protáhne soutěskou mezi skalami, malinko se projde a nadýchá se pohádkové atmosféry - natáčel se zde princ Bajaja.
Mohu doporučit
 Aura: 49Recenze: 702010-09-20 17:20:21
Tento zámek jsem navštívila jako malá. Bohužel si prohlídku moc nepamatuji a proto bych ho ráda navštívila znovu abych si to mohla 100% vychutnat. Snad se v brzké době budo moct podívat do celého Českého ráje.
 Aura: 50Recenze: 62010-09-25 10:28:04
Tak tady jsem také byla minulý ok.Moc se mi zámek líbí a určitě se tam zase vrátím.Jen mě mrzí že se nedělaj prohlídky a zámek slouží jako hotel.Ovšem výhled je tam nádherný!!!
 Aura: 51Recenze: 942010-09-26 09:01:00
Kdo se na zámek vydrápe, tak bude nadšený výhledem do skal!!! Za odměnu si dejte kafíčko na terase, odkud je nádherný vyhled do okolí. Ovšem ještě lepší výhled je z vyhlídkové věže.
Známé pověsti o "panenském vězení", Dračích skalách a známá je také pověst o dobývání hradu Žižkou - jeho známé rčení, že skála patří čertu.
Zámek, jehož současná podoba je novogotická od r.1960, sloužil jako rekreační zařízení. Nyní je provozován jako hotel s ubytováním.
 2010-12-02 21:05:02
Na zámku jsme byli s přítelkyní a absolutně doporučuji, sice celkem zima, ale jinak obsluha, prostředí a hlavně kuchyně absolutně na jedničku. Vyšli nám vstříc se vším, takže opravdu mohu jen doporučit. Josef
 Aura: 57Recenze: 762012-02-13 09:28:08
Zámek Hrubá Skála je spíše strategické místo pro vaše výlety, než nějakou prohlídku. Téměř celý zámek je jeden veliký luxusní hotel. Dnes se zde hodně konají svatby a svatební hostiny. Denně je tu otevřená restaurace, takže se zde můžete posílit na výlet. Ale je to spíše, že se zámek okoukne, pokochá se výhled do okolí a vyráží se na vandr. Výhled je tu krásný, protože zámek je na konci atak je vidět široko daleko.

Města a obce v okolí

Vyskeř (3.1km)Turnov (6km)Žehrov (7km)Dobšín (9km)Sobotka (9km)Lomnice nad Popelkou (13km)Semily (12km)Malá Skála (11km)Frýdštejn (12km)

Webmap: 1 2 3