TIXIK.cz » Hrady a zámky » Duchcov » Zámek Duchcov

Zámek Duchcov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Duchcov: Hlídač pokojů
Zámek Duchcov Mapa Mapa hotelů Zámek Duchcov

Zámek DuchcovZámek Duchcov

Související témata

Zámek Duchcov: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Duchcov


Zobrazit všechny »


Zámek Duchcov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Duchcov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Duchcov a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 08:06:02, Adresa: náměstí Republiky 202/9, 419 01 Duchcov, Česká republika, Telefon: +420 417 835 301, +420 417 835 321, WWW stránky:

Zámek Duchcov je barokní zámek s klasicistní fasádou. Nachází se nedaleko města Teplice , v severních Čechách, v České republice . Zámek Duchcov je proslaven především Giacomem Casanovou, který tam jako knihovník strávil posledních 13 let svého života.

Pohledy do historie

Na místě dnešního zámku stál původně zámek renesanční, který ovšem Jan Bedřich z Valdštejna nechal přestavět na přelomu 17.-18. století do barokní podoby a centrální zámeckou budovu rozšířil o dvě boční křídla s věžemi. V letech 1812 až 1818 byly upraveny fasády do dnešního klasicistního vzhledu a barokní zahrada francouzského typu byla přeměněna na anglický park byla. Upraven byl současně i rozsáhlý přírodní park. Součástí areálu byl také barokní špitál se vzácnou freskou od malíře V. V. Reinera. Barokní špitál byl však z důvodů těžby na konci 50. let zbourán a freska přenesena do nového pavilonu, který byl vystavěn v parku. Park byl během 20. století postižen těžbou uhlí, ale v posledních letech proběhla jeho rekultivace.

Turistické informace

Zámek Duchcov Zámek Duchcov nabízí dva prohlídkové okruhy a několik dalších zajímavých atraktivit. Valdštejnský okruh prezentuje sběratelské a mecenášské aktivity původních majitelů zámku z rodu Valdštejnů. Můžete zde navštívit nejreprezentativnější zámecké interiéry - slavnostní schodiště, předsálí, Valdštejnský sál s galerií předků a zámeckou obrazárnu. Casanovský okruh přibližuje pobyt a osobnost slavného světoběžníka Giacoma Casanovu, který strávil na duchcovském zámku v letech 1785-1798 posledních třináct let svého života jako knihovník ve službách hraběte Valdštejna. Casanova sepsal na zámku v Duchcově svá nejpozoruhodnější díla včetně proslulých Pamětí. Na Casanovském okruhu nahlédnete do Valdštejnského muzea, pokojů zámeckého personálu a služebního bytu Giacoma Casanovy. Pavilon s Reinerovou freskou Nanebevzetí Panny Marie v zámeckém parku je zpřístupněn pouze příležitostně. Po prohlídce zámku je však možné navštívit rekonstruovanou Knížecí zahradu nebo Galerii Giacomo, ve které bývají pořádány sezónní výstavy. Zámek Duchcov je otevřen v dubnu a v říjnu o víkendech a svátcích a od května do září denně,mimo pondělí.


Informace a fakta

GPS: 50.6026, 13.7435
Nadmořská výška: 211 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 16:03:10

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.zamek-duchcov.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: renesance, baroko, klasicismus, funkcionalismus
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple, zámecký park, sklepení, zbrojnice, knihovna
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum, galerie, hotel
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Prohlídky: s průvodcem
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: možnost uspořádání svatby, pronájem prostor, noční prohlídka, výstavy, wc
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současný stav: zachovalý
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek, palác

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zámek Duchcov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 13:50:37
Tomu říkám baroko! Můj oblíbený zámek :) Odevšaď na Vás dýchá atmosféra dávných časů. Hned si sama přijdete jak princezna/princ - jen mít ty jejich krásné dobové šaty! Rozhodně při návštěvě nevynechtejte knížecí zahrady, které jsou velmi překrásné!

Města a obce v okolí

Duchcov (0.3km)Osek (4.6km)Bílina (6km)Teplice (8km)Litvínov (9km)Obrnice (11km)Trmice (18km)Kurort Seiffen (21km)Ústí nad Labem (22km)

Webmap: 1 2 3