TIXIK.cz » Hrady a zámky » Zámek Dětenice

Zámek Dětenice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Dětenice: Hlídač pokojů
Zámek Dětenice Mapa Mapa hotelů Zámek Dětenice

Zámek DěteniceZámek Dětenice

Související témata

Zámek Dětenice: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Dětenice


Zobrazit všechny »


Zámek Dětenice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Dětenice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Dětenice a doprava, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 14:45:51, Adresa: Dětenice 1, 507 24 Dětenice, Česká republika, Telefon: +420 493 596 132, WWW stránky:

Zámek Dětenice leží nedaleko pohádkového města Jičín . Podle pověsti nechal obec Dětenice postavit v 11. století kníže Oldřich, který zde byl na lovu a nalezl zde opuštěné děti. Z dobrého srdce jim postavil ves, kterou pojmenoval ,,Dětenice". Zámek Dětenice za dob středověku prošel rukou několika majitelů. V roce 1873 získal zámek Řád maltézských rytířů. V roce 1903 prodal řád Zámek Dětenice židovskému velkoprůmyslníkovi Adolfu Blochovi. Syn tohoto průmyslníka majetek prohrál na burze. V roce 1927 se stal majitelem stavitel Ing. Emanuel Řehák, který Zámek Dětenice z části zpřístupnil veřejnosti. Po nástupu komunistického režimu byl Zámek Dětenice znárodněn a většina vybavení byla rozkradena. Ze zámku se stala dívčí zahradnická škola a poté výchovný ústav. V roce 1998 Zámek Dětenice koupili manželé Ondráčkovi, kteří zámek zrestaurovali a zpřístupnili veřejnosti. Původní vybavení zámku se samozřejmě již nenalezlo. Kromě prohlídky zámku Dětenice můžete využít také posezení v místní krčmě, která je vedena ve středověkém stylu. Jídlo se zde jí především rukama, číšníci v dobových oblecích se nebojí Vám občas uštědřit nevkusnou poznámku, což je velmi neobvyklé a zábavné. Součástí zámku je také pivovar, který si můžete během necelé hodiny prohlédnout. Uvidíte kompletní výrobu místního kvasnicového piva, které můžete následně ochutnat přímo v krčmě. Zámek Dětenice je otevřen dubena říjen o víkendech, květen až září denně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 50.3682, 15.1727
Nadmořská výška: 224 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:06:59

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.zamekdetenice.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Sloh: baroko, gotika, renesance, rokoko
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Rok založení: 1900
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Atrakce: kaple, zámecký park, sklepení
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: hotel
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Jednalo se o majetek panovníka?: Ano
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby a možnosti: možnost uspořádání svatby, konferenční prostory
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ objektu: zámek, pevnost, tvrz

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Zámek Dětenice: Recenze

Zobrazit recenze:
 2010-08-25 15:20:31
Návštěvu Dětenic rozhodně doporučuju, i když původní zámek rozhodně není to, co býval. Většina věcí, které tam jsou jako expozice, je kvůli propagaci nakoupená odjinud, takže s původním zámkem to nemá moc společného. Po návštěvě zámku se můžete jít podívat do známé středověké krčmy, kterou určitě nepřehlédnete - billboardy s reklamou jsou v celém kraji. Bohužel, tomu odpovídá i cena. Pro normální lidi je ta hospoda strašně drahá, obyčejná žebra tu stojí (2 roky zpět) okolo 300 Kč a pivo pod 50 také nejde. Pokud sem ale pojedete, tak aspoň za to jedno pivo to stojí. Číšníci totiž mají téměř za povinnost se k vám chovat jako ve středověku, to znamená hrubě. Kde jinde vás za takovou cenu pošlou skoro do .....
 Aura: 49Recenze: 702010-09-17 20:51:13
Dětenice... městečko ve kterém by se jakoby zastavil čas;) nebo spíše ve středověké krčmě která opravdu je jak ze středověku! moc nádherné prostředí a atmosféra tehdejší doby je opravdu hodně povedená... U vchodu vás mohou přivítat slovy,, to je ale krásná kopretinka´´ šenkýřka se vás otevřeně zeptá ,, co budeš žrát´´ kdo má odvahu může vyzkoušet i večerní programy které jsou také úžasné... Jídlo je výborné i když trochu předražené. Já osobně se těším na další návštěvu této skvostné krčmy :)
Zámek jsem pro bohatý program nestihla navštívit ale určitě to napravím...
 Aura: 52Recenze: 162010-09-29 21:24:17
Měla jsem to štěstí, že jsem mohla místní krčmu navštívit a rozhodně toho nelituji. Než jsem se rozkoukala, byla jsem sice trochu vykulená z "hejkání" šenkýřek, ale nakonec se mi tam moc líbilo a ráda se tam vracím. Jídlo bylo sice drahé, ale opravdu výborné.
 2010-09-30 09:12:04
Zámek Dětěnice působí zvenku velice upraveně a honosně. Bohužel se z původního vybavení mnoho nezachovalo, protože zámek prošel bohatou historickou přeměnou, ale přesto je na co koukat. Ale co stojí za to , je navštívit krčmu, je opravdu zábavná s obsluhou v krojích, bohatým programem a vynikajícími jídly. Prostě pokud chceme něco jiného než obvykle, určitě zajedeme sem. Cenově není sice nejlevnější, ale o zážitky tu není nouze.
 Aura: 57Recenze: 762012-02-12 22:41:00
Zámek Dětenice jsem jednou navštívila a myslím, že je to místo, které zase dlouho nenavštívím. Je to přemrštěná komerce. Prohlídka zámku trvá jen chvilku. No ale není se čemu divit, když tu není nic původního a všechny exponáty jsem zapůjčené z celého okolí. To by až tak nevadilo, ale horší už je to, že výzdoba zámku je hrozně přeplácaná. A průvodce také za moc nestojí, ale to může být pokaždé jiné. K prohlídce si můžete také zakoupit prohlídku pivovaru. Pokud se to nezměnilo, jsou to vyhozené peníze. Trvá asi 15 min, vezmou vás něco jako do stodoly, tam je pár imitací strojů na výrobu piva, takže kouknete a zase jdete. Když prohlídka pivovaru, tak ale pivovar a ne nějaká špatná napodobenina. Celkem jsou pěkné ty víkendové programy, ale je to hrozně komerční a celkem i drahé. Ale proti gustu žádný dišputát ..

Města a obce v okolí

Dětenice (0.1km)Mcely (11km)Ostružno (12km)Sobotka (11km)Loučeň (14km)Dobšín (13km)Jičín (16km)Kosmonosy (19km)Mladá Boleslav (20km)

Webmap: 1 2 3