TIXIK.cz » Hrady a zámky » Děčín » Zámek Děčín

Zámek Děčín - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Děčín: Hlídač pokojů
Zámek Děčín Mapa Mapa hotelů Zámek Děčín

Zámek DěčínZámek Děčín

Související témata

Zámek Děčín: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Děčín


Zobrazit všechny »


Zámek Děčín: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Děčín Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Děčín a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 09:01:07, Adresa: Zámek 1253/15, 405 02 Děčín, Česká republika, Decin, 405 01, WWW stránky:

Zámek Děčín je barokně - klasicistní zámek a dominanta města Děčína. Nachází v České republice na skále nad soutokem řeky Labe a Ploučnice. Zámek Děčín byl vybudován na místě původního dřevěného hradiště z 10. století. Ve 13. století bylo přestavěno na královský hrad. Zámek Děčín navštívila řada známých osobností. Například Fryderyk Chopin, který zde zkonponoval svůj známý valčík As-dur (Děčínský valčik) . V průběhu staletí sloužil Zámek Děčín jako opěrný bod českého knížete, vojenská pevnost nebo sídlo několika významných panovnických rodů. Nejvíce jej ovlivnili páni z Vartenberka, páni z Bünau a hrabata rodu Thun-Hohenstein. V roce 1932 byl Zámek Děčín z ekonomických důvodů opuštěn rodem Thunů. Od tohoto roku sloužil československé, německé a nakonec sovětské vojenské posádce. Pobytem armády byl Zámek Děčín výrazně poškozen. Od roku 1991 byl objekt rekonstruován a zpřístupňován veřejnosti. Dnes je Zámek Děčín každoročně místem, kde se u příležitosti městských slavností, pořádají trhy a je otevřen turistům.

Informace a fakta

GPS: 50.7789, 14.2091
Nadmořská výška: 151 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:24:40

Zámek Děčín: Recenze

Zámek Děčín prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Děčín (0.3km)Srbská Kamenice (11km)Tisá (12km)Hřensko (11km)Mezná (12km)Vysoká Lípa (13km)Česká Kamenice (15km)Žandov (15km)Jetřichovice (15km)

Webmap: 1 2 3