TIXIK.cz » Hrady a zámky » Častolovice » Zámek Častolovice

Zámek Častolovice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Častolovice: Hlídač pokojů
Zámek Častolovice Mapa Mapa hotelů Zámek Častolovice

Zámek ČastoloviceZámek Častolovice

Související témata

Zámek Častolovice: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Častolovice


Zobrazit všechny »


Zámek Častolovice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Častolovice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Častolovice a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 16:48:24, Adresa: Masarykova 1, 517 50 Častolovice, Česká republika, Castolovice, 51750, WWW stránky:

Zámek Častolovice se nachází v obci Častolovice na severovýchodě České republiky jihozápadně od města Rychnov nad Kněžnou. Předchůdcem zámku byla tvrz ze 13. století mezi jejíž majitele patřili i král Jiří z Poděbrad a Vilém z Pernštejna. V 16. a 17. století byl na místě tvrze vystavěn Bedřichem z Operštorfu renesanční zámek. Od roku 1648 patřil Zámek Častolovice Černínům a od roku 1694 Šternberkům, v jejichž vlastnictví byl déle než 250 let. V roce 1948 byl zámek zestátněn a byla zde zřízena internátní škola. V roce 1983 škola zámek opustila. V roce 1993 získala zámek v restituci Diana Phipps Sternbergová a začala zámek rekonstruovat a vylepšovat. Zámek Častolovice je čtyřkřídlý objekt se čtvercovým nádvořím a působivou věží s osmibokou helmicí, která dominuje hlavnímu vstupu do zámku. Již od svého založení se Zámek Častolovice dělil na dvě části, západní pánskou a východní hospodářskou. Na vnitřním průčelí západní pánské části najdeme bohaté fresky z roku 1600 zobrazující římské dějiny a císaře. Mimořádné působivé jsou i zámecké interiéry, kde nás zaujmou hlavně nádherné malované kazetové stropy, údajně nejkrásnější u nás. Zámek Častolovice doplňuje i anglický park z 19. století v jehož oboře žije i stádo bílých daňků. Zámek Častolovice je přístupný denně mimo pondělí.

Informace a fakta

GPS: 50.1307, 16.187
Nadmořská výška: 271 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:22:29

Zámek Častolovice: Recenze

Zámek Častolovice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kostelec nad Orlicí (2.1km)Vamberk (7km)Rychnov nad Kněžnou (8km)Potštejn (10km)Opočno (16km)Rokytnice v Orlických horách (20km)Kunvald (22km)Dobruška (18km)Vysoké Mýto (20km)

Webmap: 1 2 3