TIXIK.cz » Hrady a zámky » Velká Británie » Anglie » Oxfordshire » Zámek Blenheim

Zámek Blenheim - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Zámek Blenheim: Hlídač pokojů
Zámek Blenheim Mapa Mapa hotelů Zámek Blenheim

Zámek BlenheimZámek Blenheim

Související témata

Zámek Blenheim: Fotografie

Doporučené hotely Zámek Blenheim


Zobrazit všechny »


Zámek Blenheim: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Zámek Blenheim Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Zámek Blenheim a doprava
Bishop's PalaceHrady a zámky11km
Hrad OxfordHrady a zámky12km
Ardley CastleHrady a zámky15km
Věž BoarstallHrady a zámky18km
Deddington CastleHrady a zámky16km
BroadwellHrady a zámky26km
Faringdon CastleHrady a zámky25km
Faringdon FollyHrady a zámky25km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 12:44:31, Adresa: 1 Bothy Cottages, Blenheim Palace Grounds, Woodstock, Oxfordshire OX20 1PY, UK, Telefon: +44 (0)800 849 6500, WWW stránky: ,

Zámek Blenheim je krásný barokní zámek ve Velké Británii , který je od roku 1987 zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO . Zároveň je známý jako rodiště britského politika a bývalého britského premiéra Winstona Churchilla. Nachází se nedaleko Oxfordu , v obci Woodstock.

O zámku

Zámek Blenheim byl postaven na počátku 18. století. Jeho stavba začala v roce 1805. Byl darován Brity hraběti z Marlboroughu za vítězství nad Francouzi a Bavory. I když později se ukázalo, že si veškeré náklady na stavbu musel krýt vévoda sám z vlastní kapsy. Architektem stavby byl Sir John Vanbrugh. Zámek Blenheim je krásnou ukázkou anglické barokní architektury. Je zasazen do velké lesoparku, který zaujímá rozlohu více než 2000 akrů. Zámek byl pojmenován po rakouské obci Blenheim, kde se v roce 1704 odehrála velká bitva, ve které spojenci anglické královny Anny v čele s Johnem Churchillem zvítězili nad francouzským vojskem Ludvíka IX. Podle dochovaných anglických historických pramenů šlo o velmi důležitou bitvu, která zabránila Francouzům v okupaci tehdejší Evropy. Zajímavostí je, že se v jedné ze zámeckých ložnic narodil 30. listopadu 1874 tehdy budoucí britský premiér Winston Churchill. Tato ložnice je dnes přístupná veřejnosti. Přístupné jsou i další krásné zámecké komnaty. Od roku 1987 je Zámek Blenheim zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . V současnosti je jinak zámek sídlem jedenáctého vévody z Marlboroughu a jeho rodiny.

Praktické informace

Zámek Blenheim je otevřen denně od poloviny února do začátku listopadu od 10:30 do 17:30 hodin. Od listopadu od poloviny prosince je otevřen jen od středy do neděle ve stejný čas. Vstupné stojí 16,50 liber pro dospělé a 10 liber pro děti. Rodinné vstupné stojí 44 liber.

Služby a možnosti

wc
možnost uspořádání oslavy
možnost uspořádání svatby


Informace a fakta

GPS: 51.8417, -1.3608
Nadmořská výška: 97 m
Rok založení: 1704
Bezbariérový přístup: Ano
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 7:06:43

Zámek Blenheim: Recenze

Zámek Blenheim prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Woodstock (0.8km)Bladon (1.5km)Kidlington (5km)Yarnton (5km)Charlbury (9km)Weston On The Green (10km)Witney (11km)Steeple Aston (10km)Middle Aston (11km)

Webmap: 1 2 3